| by admin | No comments

پذیرایی از نیروهای خدمات‌رسان شهر تهران در ماه رمضان در برنامه «با رهروان سحر»- اخبار دین ، قرآن و اندیشه – اخبار فرهنگی فرهنگ و هنر


به گزارش خبرگزاری فرهنگ و هنر به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای امید، پروانه دوستی، مدیر فرهنگی هنری منطقه 13 و رئیس فرهنگسرای امید با اشاره به سنت حسنه اطعام روزه‌داران در ماه رمضان گفت: یکی از سنت‌های پسندیده و نیکو که در ماه مبارک رمضان در بین مؤمنان رایج است، اطعام روزه‌داران است. پذیرایی کردن از روزه‌داران و اطعام دادن بارها در آموزه‌های دینی ما مورد توجه قرار گرفته و ثوابی عظیم برای آن برشمرده شده است. فرهنگسرای امید برای ششمین سال پیاپی، افتخار میزبانی از گروه‌های خدماتی شهر تهران را در ماه مبارک رمضان پیدا کرده است. 

وی ضمن تشریح ویژه برنامه «با رهروان سحر» به دبیری فرهنگسرای امید گفت: از آنجا که گروه‌های خدماتی گسترده‌ای نظیر کارکنان بیمارستان‌ها و اورژانس، پاکبانان، نیروی انتظامی، آتش‌نشان‌ها و … از افطار تا سحر مشغول خدمت‌رسانی بی‌وقفه به شهروندان پایتخت هستند، ویژه برنامه «با رهروان سحر» به منظور تقدیم وعده سحری به این خدمت‌گزاران در مناطق 22گانه شهر تهران برنامه‌ریزی شده است. 

رئیس فرهنگسرای امید بیان داشت: این برنامه با عنایت پروردگار و با همت بانیان خیر برای ششمین سال پیاپی برگزار می‌شود تا تکریمی از تلاشگران همیشه سحرخیز شهرمان باشد و همدلی و نوع‌دوستی را در بهترین ماه سال برایمان به ارمغان بیاورد. 

دوستی با تأکید بر رعایت نکات بهداشتی در توزیع وعده‌های سحری گفت: این وعده‌های سحری که با مشارکت شهروندان و بانیان خیر تهیه شده است، با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی و به صورت بسته‌بندی شده در مراکز خدماتی نظیر کلانتری‌ها، آتش‌نشانی‌ها، بیمارستان‌ها و اورژانس و همچنین پاکبانان توزیع خواهد شد. 

براساس این گزارش، ویژه برنامه «با رهروان سحر» به دبیری فرهنگسرای امید از اولین روز ماه مبارک رمضان (25 فروردین ماه) تا 20 اردیبهشت ماه در سطح مناطق 22گانه شهر تهران برگزار می‌شود. شهروندانی که مایل به همکاری و سهیم شدن در این سنت حسنه هستند می‌توانند به نزدیک‌ترین فرهنگسرای محل سکونت خود مراجعه و اعلام آمادگی کنند. هم‌چنین برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به فرهنگسرای امید مراجعه و یا با شماره تلفن 33355204 تماس حاصل کنند. 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید