| by admin | No comments

«میخچه» دنبال چیست؟ – فرهنگ و هنرتهیه کننده برنامه «میخچه» زبان طنز را یک زبان همه فهم دانست که مخاطبان بیشتری را هم جذب می‌کند.

به گزارش فرهنگ و هنر، برنامه «میخچه» که در روزهای شنبه و سه‌شنبه از تلویزیون پخش می‌شود، با محوریت مروری بر اخبار و حواشی فضای مجازی تهیه شده و شامل بخش های مختلفی است. از جمله بخش های این برنامه می توان به مرور اخبار، بازخوانی برخی شایعات منتشرشده در این فضا و پاسخ به آنها، گزارش مردمی و گفتگو با شخصیت ترند هفته اشاره کرد.

حسین زارع‌زاده، تهیه کننده این برنامه با توضیح اینکه برنامه «میخچه» به بررسی اخبار و شایعات فضای مجازی می‌پردازد،  درباره اینکه ایده ساخت این برنامه از کجا آمده است؟ به فرهنگ و هنر گفت: «مردم باید بدانند که لزوما هر چیزی که در فضای مجازی منتشر می‌شود، واقعیت ندارد و درست نیست و هدف از ساخت این برنامه نیز در واقع این است که هر چیزی را نباید باور کرد.»

این تهیه کننده گروه سیاسی شبکه دو همچنین در پاسخ به پرسشی درباره ضرورت پرداختن به اتفاقات روز سیاسی و اجتماعی به زبان طنز، اظهار کرد: «ضرورت پرداختن به اتفاقات روز سیاسی و اجتماعی به زبان طنز از این جهت وجود دارد که این زبان همه فهم است و دایره زیادی از مخاطبان را دربرمی گیرد.» 

به گفته او برنامه «میخچه» از فصل اول تا سوم دچار تغییراتی شده است؛ فصل اول صرفا به مرور اخبار فضای مجازی اختصاص داشت. فصل دوم اما بحث شایعات را نیز مطرح کرد و در یک قالب نمایشی به مخاطب ارائه شد. 

حسین زارع‌زاده همچنین درباره تغییرات فصل دوم اظهار کرد: «در فصل دوم به گفت‌وگو با فعالان فضای مجازی پرداختیم و در رابطه با اینکه چقدر اخباری که منعکس می کنند، واقعیت دارد به پرسش از آن‌ها پرداختیم.» 

این تهیه کننده با اشاره به اینکه بحت آموزش در فصل سوم برنامه قوی‌تر شده است، در این زمینه توضیح داد: «فصل سوم در واقع اخبار و شایعات هستند؛ به علاوه اینکه یک آیتم آموزش سواد رسانه‌ نیز اضافه شد.»

زارع‌زاده در ادامه با اشاره به تغییرات احتمالی فصل بعدی «میخچه» گفت: «در فصل بعدی چند آیتم جدید آموزشی و انتقادی قرار است اضافه شود.» 

این تهیه کننده در پایان گفت وگو با اشاره به اهمیت نقش گزارش‌های مردمی در برنامه «میخچه»، نوع تعامل با مخاطب را بسیار مهم دانست و گفت: «مخاطب باید بداند حرف‌هایی که زده می‌شود یک جانبه نیست و صدای مردم نیز انعکاس داده می‌شود.»

برنامه «میخچه» در حال حاضر در روزهای شنبه و سه‌شنبه از شبکه دو در حال پخش است و در صورت صلاحدید شبکه، برای فصل چهارم نیز تمدید خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید