| by admin | No comments

عبودتیان: هیئت‌های مذهبی پیاده‌نظام جریان انقلاب‌اند/ رویکرد هیئت‌ها در جریان آسیب‌های اجتماعی محسوس است- اخبار دین ، قرآن و اندیشه – اخبار فرهنگی فرهنگ و هنر


به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری فرهنگ و هنر، سید احمد عبودتیان، مسئول بنیاد فرهنگی خاتم‌الانبیاء در سیزدهمین همایش مدیران هیئت‌های محوری کشور که صبح امروز به همت جامعه ایمانی مشعر در شهر مقدس قم برگزار شد، با اشاره به ظرفیت‌های منحصر به فرد هیئت‌های مذهبی عنوان کرد: پرچمدار جریان و نهضت عزاداری سیدالشهدا (ع)، گذشتگان ما هستند و ما میراث‌دار این جریان هستیم.

عبودتیان، نقش هیئت‌های مذهبی در تشکیل انقلاب اسلامی ایران را مسأله‌ای انکارناپذیر عنوان کرد و گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران که امروز در مقابل استکبار جهانی تمام قد ایستاده است با همت و تلاش هیئت‌های مذهبی در سال 1357 شکل گرفت و در جریان هشت سال دفاع مقدس نیز افرادی که به جبهه‌ها اعزام شدند و در مقابل رژیم بعث ایستادگی کردند از درون هیئت، مسجد و پایگاه بسیج تربیت شده بودند.

وی با تأکید بر اینکه هیئت باید لحظه به لحظه با رویکردهای انقلابی در جهت پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی و تحقق حکومت مهدوی حرکت کند، افزود: امروز غلبه جریان هیئت در کشورمان محسوس است. رهبر انقلاب در مواجهه با هیئت، عبارت آتش به اختیار را به کار برده‌اند. هیئت‌ها در موضوع خدمات اجتماعی که هم‌اکنون نیز در جریان است، بهترین مواجهه را در بحران‌ها و ارائه خدمات اجتماعی به مردم داشته‌اند.

عبودتیان به نقشه دشمن در عرصه‌ای جنگ نرم و اقداماتش در مسأله القای موضوعات ضدفرهنگی اشاره کرد و گفت: دشمن تمام قد ایستاده است  و کانون اصلی ما را یعنی (نظام خانواده و جوانان) را هدف قرار داده است.  امروز باید جریان هیئت به این مسأله ورود پیدا کند و در عرصه‌های فرهنگی نقش‌آفرینی کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید