| by admin | No comments

دعوت از ناشران جهان برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین- اخبار ادبیات و نشر – اخبار فرهنگی فرهنگ و هنر


به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسیم،‌ مجید جعفری اقدم، مدیر آژانس ادبی و ترجمه پل، با ارسال پیامی، از ناشران جهان برای حمایت از مردم فلسطین دعوت کرد. این پیام در پی حملات اخیر رژیم صیهونستی به محله شیخ جراح قدس اشغالی و سرکوب فلسطینیان ساکن این مناطق منتشر شده است.

وی در این پیام که به سه زبان فارسی‌، عربی و انگلیسی منتشر و در اختیار ناشران و فعالان فرهنگی سراسر جهان قرار گرفته است،‌ نوشت:  

همکاران عزیزم

آنچه در محله شیخ جراح در سرزمین‌های اشغالی در حال وقوع است، یک بار دیگر عدم امکان همزیستی با صهیونیسم و ​​گانگسترهای مهاجر را نشان می‌دهد که با وحشی‌گری تمام در رقابت با یکدیگر برای سرقت خانه‌های فلسطینیان مسابقه می‌دهند! ساکنان محله شیخ جراح از سرزمین‌های خود، که در سال 1948 اشغال شد، آواره شدند و اکنون دوباره در مقابل چشم جهانیان آواره می‌شوند.

مردم فلسطین امروز در قدس شریف جلوه‌هایی از مقاومت و پایداری به نمایش گذاشته‌اند و اشغالگران و مهاجران جنایتکار دیگر نمی‌توانند آنها را آواره کنند.

آشتی و زندگی مسالمت‌آمیز با اشغالگران امکان‌پذیر نیست و هیچ صلحی در فلسطین و منطقه به وجود نخواهد آمد الا با اضمحلال رژیم صهیونیستی  و ایجاد  کشوری دموکراتیک و واحد با نام فلسطین که متعلق به همه ساکنان فلسطین باشد.

به امید پیروزی،
مجید جعفری اقدم  ـ مدیرعامل آژانس ادبی پل
ایران-ترکیه »

یادآور می‌شود از اواسط آوریل 2021 دادگاه رژیم صهیونیستی احکامی را علیه فلسطینیان ساکن محله «شیخ جراح» در شمال شهر قدس صادر کرد که براساس آن احکام، فلسطینیان باید خانه‌های خود را طی مدت کمتر از یک ماه تخلیه کرده، به صهیونیست‌های شهرک‌نشین تحویل دهند. ماجرای زمین‌های مربوط به این خانه‌ها- که شامل چهار خانواده بزرگ فلسطینی است که مجموع اعضای آنها حدود 500 هستند- به زمان اشغال فلسطین باز می‌گردد.

ساکنان خانه‌های محله «شیخ جراح» قدس آوارگانی هستند که سال 1948 در جریان اشغال فلسطین از زمین‌های آباء و اجدادی خود به زور طرد شدند. در آن زمان دولت اردن حاکمیت کرانه باختری و قدس را در اختیار داشت و برهمین اساس این خانواده‌ها را در محله «شیخ جراح» قدس اسکان داد.

حال پس از گذشت بیش از 70 سال از سکونت این خانواده‌های فلسطینی در این محله، رژیم صهیونیستی با دست‌درازی بر تمامی زمین‌های قدس، مالکیت این زمین‌ها را از آن خود می‌داند و آنها را به شرکت‌های سازنده شهرک‌های صهیونیست‌نشین واگذار می‌کند. زمین‌های محله «شیخ جراح» نیز به یک شرکت ساخت و ساز واگذار شده و شرکت مذکور با بهر‌ه‌گیری از این دست‌درازی به سراغ دادگاه رژیم صهیونیستی رفته و از دادگاه مذکور حکم تخلیه خانه‌هایی را گرفته که از سال 1948 به این خانواده‌های فلسطینی واگذار شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید