| by admin | No comments

تحلیل آثار طنزپرداز روسی در رادیوآثار میخائیل زُشنکو نویسنده، طنزپرداز، نمایشنامه‌نویس، فیلمنامه‌نویس و مترجم روسی در رادیو نمایش تحلیل و بررسی می شود.

به گزارش فرهنگ و هنر به نقل از روابط عمومی رادیو نمایش، آثار میخائیل زُشنکو، نویسنده، طنزپرداز، نمایشنامه‌نویس، فیلمنامه‌نویس و مترجم روسی، پنج شنبه (نهم اردیبهشت ماه) ، در رادیو نمایش و برنامه «هزارتوی داستان» تحلیل و بررسی می شود.

 «برنامه هزارتوی داستان» که ساعت 21 به روی آنتن خواهد رفت،  بهناز بستاندوست سه داستان  پیرمرد ناآرام ، خوشبختی و چشمهای غمگین از این نویسنده را روایت می کند و در بخش کارشناسی همراه با کیهان بهمنی به تحلیل و بررسی این اثر خواهند پرداخت. گویندگی زندگینامه زشنکو را رضا عمرانی روایت کرده و تهیه کنندگی آن بر عهده ژاله محمدعلی است.

میخائیل زُشنکو مردی که افزون بر عرصهٔ هنر و ادبیات، بسیار وطن‌پرست بود و با اینکه در همهٔ جنگهایی که در دوران زندگیش رخ داد، همیشه در خط مقدم جبهه حضور داشت، اما در پایان زندگیش به خاطر قلم تیز و رسواگر و تسلیم نشدنش در برابر استبداد، از سوی حکومت استالین به انزوا کشیده شد و در رنج درگذشت. از او صدها داستان کوتاه بر جا مانده و تا کنون ۱۷ فیلم بر اساس داستان هایش ساخته شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید