| by admin | No comments

7 روز با پخش اقتباس‌ها و یادگاری‌های سینما/ تلویزیون وارد حصر آبادان می‌شود- اخبار رادیو و تلویزیون – اخبار فرهنگی تسنیم


به گزارش خبرگزاری تسنیم، تلویزیون در شبکه نمایش این هفته تدارکی خاص دیده است. در ژانر هفتگی خود فیلم‌های سینمای اقتباس را روی آنتن می‌برد و  در بخش صحنه‌گران به مرور آثار فیلم‌های سینمایی سعید ملکان طراح، چهره‌پرداز و تهیه‌کننده کشورمان می‌پردازد.

همزمان با آغاز فصل سوم سال، مخاطبان فیلم‌های کلاسیک می‌توانند از شنبه 5 مهرماه تکرار این باکس را در دو باکس 6صبح و 15 بعدازظهر به تماشا بنشینند.

*فیلم‌های سینمایی ساعت 13 که اختصاص به فیلم‌های ایرانی دارد از شنبه 5 مهرماه تا 11مهرماه به ترتیب: مقاومت (در سالروز شکست حصر آبادان)، عبور از شب، مسافر ارغوان، رادیو آبادان، راوی کوچک، مدرسه پیرمردها( در روز جهانی سالمندان) و کلاهی برای باران از این شبکه پخش می‌شوند.

*علاقمندان به فیلم‌های سینمای اقتباس یافته از ادبیات داستانی می‌توانند از شنبه 5مهرماه در ساعت 19 به ترتیب فیلم‌های: دیوید کاپرفیلد، اتوبوس شب، آرواره‌ها، سریر خون، قصه‌های مجید، ناخدا خورشید و دیوانه از قفس پرید را از شبکه نمایش ببینند.

*این هفته شبکه نمایش در بخش صحنه‌گران به مرور آثار و فیلم‌های سعید ملکان طراح و چهره‌پرداز فیلم‌های سینمایی ایران که تاکنون 6 بار برنده سیمرغ بلورین بهترین چهره‌پردازی جشنواره فیلم فجر شده است می‌پردازد.

فیلم‌های این بخش عبارتند از :خاکستر و برف، ویلایی‌ها ( همزمان با روز بزرگداشت فرماندهان دفاع‌مقدس)، تنگه ابوقریب، آزادی مشروط، پدر آن دیگری، آواز گنجشک‌ها و مزار شریف که به ترتیب از روز شنبه تا جمعه ساعت 21 از این شبکه پخش خواهند شد.

*فیلم‌های شبکه نمایش، به ترتیب از شنبه تا جمعه در ساعت 23 : جسی جیمز، فیلم‌های؛ چهارراه استانبول و شجاع‌ترین ( دو فیلم منتخب برای گرامیداشت روز آتش‌نشانی)، در بروژ، کودکی در زمان، تماس و راه‌حل بی‌رحمانه‌اند.

*فیلم‌های کلاسیک این شبکه به ترتیب: حادثه ماتئی، زمان روراستی، سامورایی شوگان، پرواز فونیکس، ریفی‌فی، توت‌فرنگی‌های وحشی و پول از شنبه تا جمعه ساعت یک بامداد پخش می‌شوند.‍

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید