| by admin | No comments

گزارشی از پایان جشنواره مقاومت و اهدای یک نشان به مجید انتظامینشان «رسول» جشنواره فیلم مقاومت به مجید انتظامی اهدا شد.

به گزارش ایسنا، مراسم اختتامیه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت شامگاه یکشنبه ششم مهرماه در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد. این مراسم که شروع آن با تاخیر بیش از یک ساعت همراه شد، طبق اعلام قبلی قرار بود از طریق برخی پلتفرم‌ها و شبکه‌های اجتماعی هم به صورت زنده همانند افتتاحیه پخش شود ولی بعد از گذشت بیش از یک ساعت از شروع رسمی برنامه هم خبری از این اتفاق نشد، این در حالی است که تدارک پخش زنده و آنلاین بودن جشنواره بخاطر شیوع کرونا و تاکید بر رعایت پروتکل‌ها پیش‌بینی شده بود.

در این مراسم که سعید نمکی – وزیر بهداشت – هم حضور داشت، نشان «رسول» به یاد فیلمساز فقید رسول ملاقلی‌پور به مجید انتظامی – آهنگساز فیلم‌هایی همچون «از کرخه تا راین» و «بوی پیراهن یوسف» اهدا شد.

انتظامی پس از دریافت این نشان گفت: ساخت موسیقی کار آسانی نیست و سعی می‌کنم آنچه احساس می‌کنم در موسیقی‌ام باشد. هر مسئولی دیدگاهی دارد و ممکن است از کار من خوشش بیاید یا نیاید. برخورد با هنرمندان این روزها خیلی درست نیست و من هشت سال است که به دلیل برخوردی که با من شد موسیقی را رها کرده‌ام.

در بخشی دیگر از این مراسم مهدی عظیمی -دبیر جشنواره- نیز با اعلام آماری از تعداد آثار این جشنواره بیان کرد: یکی از ویژگی‌های این دوره از جشنواره، برگزاری آن علی‌رغم محدودیت‌های کرونایی و مضایق شدید مالی در چهار مقطع و هشت بخش مسابقه است. (بخش‌های مدافعان سلامت، جشنواره جشنواره‌ها، و اهدای نشان رسول در هفته دفاع مقدس)، (مراسم‌ استانی تقدیر از منتخبان استانی بخش فیلمسازان بسیجی در مراکز استان‌های کشور و نیز در تهران)، (بخش‌های سیدالشهدای مقاومت، مسابقه اصلی، فیلم به معنای مطلق، نقدتحلیل و پژوهش، روایت قلم، و مرحله ملی فیلمسازان بسیجی در هفته بسیج) و (هفته‌های فیلم در خارج از کشور در فاصله هفته بسیج تا دهه فجر انقلاب اسلامی).

همچنین در ادامه و در بخش از تجلیل از هنرمندان حوزه دفاع مقدس از جمال شورجه تقدیر شد که او به دلیل کسالت با ویلچیر به این برنامه آمده بود.

این گزارش تکمیل می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید