| by admin | No comments

گذر از “اِم‌اس” و فتح “اِورست” زیر چتر حمایت “وقف”- اخبار دین ، قرآن و اندیشه – اخبار فرهنگی تسنیم


به گزارش خبرگزاری تسنیم، وقف را باید نمونه‌ای از فرهنگ غنی اسلامی دانست که به واسطه آن زندگی در تمام سطوح و طبقاتی که هر کس در آن قرار دارد را به تعادل و برابری می‌رساند. اما آنچه امروزه بیش از گذشته جلب توجه می‌کند، ضرورت سوق دادن وقفیات به سمت نیازهای واقعی و به‌روز جامعه است تا بتوانیم از این سرمایه اجتماعی به بهترین شکل ممکن برای اصلاح و توسعه اجتماع بهره ببریم.

تحصیل و اشتغال جوانان، بهداشت و درمان، دستگیری از فقرا و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از مهم‌ترین مصادیق وقف‌های جدید است که با قوت بیشتری از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه دنبال می‌شود. از مهم‌ترین برنامه‌های سازمان اوقاف آشنا کردن مردم با وقف‌های جدید است که در این راستا برنامه «چهلنامه» اجرا می‌شود.

این برنامه براساس دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و به سفارش سازمان اوقاف و امور خیریه تهیه و تولید شده است. در این برنامه نگاهی متفاوت به دستاوردهای نظام در عرصه‌های مختلف صورت گرفته و از زوایای گوناگون به این دستاوردها پرداخته شده است.

یکی از موضوعات مهم در این برنامه بهداشت و درمان است که به برکت نظام اسلامی پیشرفت به‌سزایی در این زمینه صورت گرفته و در زمینه درمان و تولید دارو موفقیت‌های چشمگیری در کشور رقم خورده است.

از قسمت‌های مهم و قابل توجه این برنامه موضوع بیماری ام‌اس است. زمانی نه‌چندان دور بیماران مبتلا برای درمان و تهیه دارو دچار مشکلات فراوانی بودند، اما خوشبختانه با حمایت نظام اسلامی و با تلاش پژوهشگران و دانشمندان عرصه بهداشت و درمان و انجمن ام‌اس ایران تلاش‌های زیادی برای پیشگیری و درمان این بیماری صورت گرفته و در نهایت پس از سال‌ها پژوهش و تلاش ایران موفق به تهیه و تولید داروی ام‌اس شد و اکنون کشور ما یکی از کشورهای جهان است که در حال تولید این دارو است و با تلاش پژوهشگران توانسته است تولید این دارو را که زمانی در انحصار اسرائیل بود از انحصار خارج و ایران را به یکی از مهم‌ترین قطب‌های تولید داروهای ام اس در خاورمیانه و جهان تبدیل کند.

عبور از ام‌اس و رسیدن به اورست

مهرداد شهلایی یکی از بیماران مبتلا به ام‌اس است که با توکل به خداوند متعال و اراده آهنین خود و در سایه حمایت نظام مقدس اسلامی بر این بیماری غلبه کرده و با عبور از قله‌های بلند کشور و جهان موفق به فتح کوه اورست شده است. وی با عبور از ام‌اس به اورست رسیده است و اکنون نمادی است برای خودباوری و اعتماد به نفس و ایمان برای کسانی که در اوج بیماری و مشکلات با تکیه بر قدرت لایزال الهی و الهام گرفتن از آموزه‌های اسلامی و زیر چتر حمایت نظام مقدس اسلامی می‌توانند نماد موفقیت و ایمان و نشان قهرمانی باشند.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید