| by admin | No comments

کسب افتخار سه زن در قلمرو تحت سیطره مردان اسکار- اخبار سینما و تئاتر – اخبار فرهنگی فرهنگ و هنر


به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری فرهنگ و هنر، هفده پیشرفت علمی و فنی به نمایندگی از 55 هنرمند از جمله سه زن، توسط آکادمی علوم و هنرهای سینمایی با جوایز علمی و فنی مورد تقدیر قرار می گیرند. افتخارات و کارهای آنها، که شامل پیشرفت در شبیه سازی مو و فن آوری صدا است، در طی یک نمایش مجازی که توسط فیلمساز نیا داکوستا (Little Woods) در 13 فوریه با شروع ساعت 13 به وقت شرق آمریکا در وب سایت اسکار برگزار خواهد شد.

علم و فناوری برای فیلم سازی حوزه ای است که هنوز هم عمدتاً تحت سلطه مردان است. در واقع، از سال 1961  تا کنون فقط 20 زن جوایز علمی و فنی در حوزه فیلم در اسکار دریافت کرده اند. امسال سه زن به این فهرست می پیوندند: «هایلی ایبن»، مهندس تحقیقات شبیه سازی در «استودیو انیمیشن پیکسار»، که به عنوان بخشی از تیم فناوری شبیه سازی مو Taz مورد تقدیر قرار می گیرد.

همچنین «کِلی وارد همل»، مهندس ارشد نرم افزار در «استودیو انیمیشن والت دیزنی» و «مریان سایمنز»، مهندس نرم افزار، مو و لباس در استودیو، که هر دو جایزه را در میان تیم سیستم شبیه سازی موی استودیوی والت دیزنی دریافت خواهند کرد. این بخش به میزبانی «کاتلین کندی» برگزار خواهد شد و دستاوردهای زنان در این  بخش فنی فیلمسازی مورد تقدیر قرار خواهد گرفت.

این اولین تقدیر در بخش «SciTech» طی دو سال گذشته است، زیرا آخرین مراسم در 9 فوریه 2019 برگزار شد. هنگامی که آکادمی برنامه فصل جوایز خود را برای سال 2020 اصلاح کرد، این بخش، که معمولاً در فوریه برگزار می شد، برای 20 ژوئن 2020 برنامه ریزی شده بود که متعاقباً به دلیل همه گیری کرونا لغو شد. 

تقدیرنامه های علمی و فنی به پیشرفت هایی اعطا می شود که رکورد اثبات شده ای از اهمیت قابل توجه در روند ساخت فیلم های انیمیشن را نشان می دهد و به طور کلی در طی یک دوره چند ساله مورد استفاده قرار گرفته است، بنابراین جای تعجب نیست که فناوری ها و فرایندهایی که در سال گذشته با وجود بحران کرونا ارائه شده اند در میان افتخارات امسال نیستند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید