| by admin | No comments

کرونا جایزه هنری «ترنر» را لغو کردجایزه «ترنر» که مهم‌ترین جایزه هنری بریتانیا محسوب می‌شود امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا برگزار نخواهد شد.

به گزارش ایسنا به نقل از گاردین، برگزارکنندگان جایزه هنرهای تجسمی «ترنر» ضمن اعلام لغو این رویداد هنری از اعطای ۱۰ جایزه ۱۰ هزار پوندی به هنرمندان منتخب خبر دادند. 

در سال‌های گذشته و طبق روال معمول، داوران در این مقطع زمانی فهرست نامزدهای کوتاه جایزه ترنر را اعلام می‌کردند و این هنرمندان برای برپایی نمایشگاهی در فصل پاییز دعوت می‌شدند و در نهایت برنده نهایی جایزه ۲۵ هزار پوندی در ماه سپتامبر معرفی می‌شد. 

نگارخانه تیت بریتانیا که مسوول برگزاری جایزه سالانه هنرهای تجسمی ترنر است، اعلام کرد برنامه زمانی متراکم برای آماده‌سازی نمایشگاه سالانه با توجه به محدودیت‌های کنونی امکان‌پذیر نبود و به همین دلیل تصمیم به حمایت از طیف گسترده‌تری از هنرمندان را گرفتیم. 

هیات داوران جایزه ترنر در ۱۲ ماه گذشته از صدها نمایشگاه هنری در سراسر دنیا دیدن کرده‌اند تا فهرست نامزدهای جایزه ترنر را تکمیل کنند و از میان ۱۰ هنرمند منتخب به عنوان برندگان حمایت مالی ۱۰ هزار پوندی انتخاب خواهند شد. 

جایزهٔ ترنر (Turner Prize) به نام نقاش بریتانیایی ویلیام ترنر نام‌گذاری شده‌ است. این جایزه سالانه به یکی از هنرمندان تجسمی بریتانیا اعطا می‌شود. همچنین جایزه ترنر تا سال ۲۰۱۶ تنها به هنرمندان زیر ۵۰ سال اختصاص می‌یافت که این محدودیت حذف شد.

انتهای پیام 

دیدگاهتان را بنویسید