| by admin | No comments

کتاب کروناییی چینی ها برای کودکان ایران- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم


به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، این روزها که ویروس کرونا در جامعه جهانی نگرانی‌های زیادی را ایجاد کرده است، آگاهی بخشی به خانواده‌ها برای مراقبت از خود بسیار مهم است، در ایران نیز در هفته‌های اخیر رسانه‌ها، صدا و سیما و شبکه‌های اجتماعی آموزش را مدنظر قرار داده‌اند، در این میان بر لزوم توجه به کودکان و آرامش روانی  آنها نیز بسیار تأکید شده است، اما به نظر می‌رسد شناخت کودکان از این ویروس بهتر می‌تواند آنها را از تأثیرات جسمانی و روانی ناشی از کرونا حفظ کند.

در روزهای گذشته انتشارات طوطی ( بخش کودک و نوجوان انتشارات فاطمی) اقدام به انتشار الکترونیکی کتابی با عنوان “دور شو ای ویروس بدجنس”  با تصویرگری نای هویی و ترجمه فروغ فرجود کرده است.

این کتاب محصول تلاش گروهی از متخصصان و نویسندگان کتاب‌های تصویری کودکان پیش دبستانی در چین  است و به کودکان کمک می‌کند با این ویروس آشنا شوند و بدانند چگونه باید در برابر گسترش بیماری کرونا از خود مراقبت کنند.

در مقدمه این کتاب آمده است: ” با گسترش ویروس کرونا در ایران دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان چین و نیز گروه انتشاراتی کودکانه چین به دلیل روابط حرفه‌ای و دوستانه‌ای که با انتشارات طوطی داشت، با ارسال نامه محبت آمیزی که در آن تأکید شده بود یکی از راه‌های مهم غلبه بر بحران‌های بین المللی ایستادن در کنار یکدیگر همدلی است و به همین دلیل گروه انتشاراتی کودکان چین مایل است، حق  ترجمه و نشر کتاب را به صورت رایگان برای ترجمه فارسی و انتشار آن در ایران به کتاب‌های طوطی واگذار کند. انتشارات طوطی نیز این کتاب را پس از ترجمه و انتشار الکترونیک به صورت رایگان عرضه کرده است.

این کتاب که از تصویرپردازی‌های ساده و در عین حال زیبایی برخوردار است به صورت کاملاً تصویری و با محتوای بسیار اندک به کودکان نشان می‌دهد، ویروس کرونا چیست و چگونه می‌توان در برابر آن از خود محافظت کرد؟ 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید