| by admin | No comments

چند خبر رادیویی؛ از نمایش‌ “مدافعان سلامت” تا صحبت‌های بازیگر “پدرسالار” در رادیو نوروز- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم


به گزارش خبرگزاری تسنیم، تولید مجموعه جدید «مدافعان سلامت» با هدف تقدیر از تلاش بی شائبه پرستاران و پزشکان فداکار مبارز با بیماری کرونا در رادیو نمایش آغاز شد.

نمایش «مدافعان سلامت» عنوان مجموعه نمایشی پنج قسمتی است که درباره زندگی و فداکاری پزشکان و پرستارانی چون دکتر شیرین روحانی راد،دکتر حسین کرمان پور،دکتر سید مظفر ربیعی ،پرستار نرگس خانعلی زاده و پرستار رامین عزیزی فر به نگارش در آمده است.

این مجموعه نمایشی توسط  راشین کوشا، زهرا کولیوند، علیرضا غنچی فشکی ، زینب آرمند و هاجر کوشکی از نویسندگان  حرفه ای نمایش های رادیویی  نوشته شده است که نگاهی به لحظات فداکاری حافظان سلامت دارد.

مجموعه «مدافعان سلامت» به کارگردانی مهدی نمینی مقدم و با هنرمندی بازیگران اداره کل هنرهای نمایشی رادیو از بیست و سوم تا بیست وهفتم فروردین ماه ساعت 10 صبح از رادیو نمایش پخش می شود.

از پخش کنسرت تا سریال‌های نوروزی

رنگ‌آمیزی متنوع برنامه «نو نوار» رادیو نوروز با پیامک بالای مخاطبان مواجه شده است. اعظم السادات ابراهیمی تهیه‌کننده ویژه برنامه «نو نوار» بااعلام این خبر گفت:خوشبختانه به خاطر بخش های متنوع و فضای نشاط آور، برنامه  با استقبال خوب مردم و پیامک های بالای آن ها مواجه شده است،به طوری که در یک برنامه 3075پیامک دریافت کردیم.

ابراهیمی با اشاره به بخش‌های برنامه گفت: عید یعنی شادی و خنده و ما باید در روزهای عید نوروز از هر فرصتی برای خندیدن استفاده کنیم. به همین دلیل برنامه «نونوا »بخش های طنز کوتاهی از سریال های مختلف را در اختیار گوش های شما می گذارد تا عصر پر نشاطی داشته باشید و خنده روی چهره شما ماندگار شود. سریال‌هایی مثل« زیر آسمان شهر»، «مرد هزار چهره»که در بخش طنز کوتاه‌ها به آن پرداخته می‌شود.

ابراهیمی ادامه داد: مبارک یار قدیمی ما ایرانی هاست عروسک نخی بامزه و سیاه پوستی که اشتباه و کمی نا مفهوم صحبت می کند و در مکالمه با بابای خیمه (که مترجم و استاد و بزرگتر اوست) لحظه‌های مفرحی را برای ما و شما می سازد.

«بَگُم ( بیگم ) و شبون( شعبان )»این نمایش روایتگر اتفاقات زندگی پیرمرد و پیرزنی مازندرانی است که درگیری آنها با مسائل روزمره زندگی‌شان موقعیت‌های خاص طنز ایجاد می‌کند. همچنین در این نمایش تلاش شده است تا به گوشه‌هایی کمتر شناخته شده از فرهنگ و گویش مازندرانی در قالب‌های مختلف نمایشی پرداخته شود.

ابراهیی تصریح کرد: «نونوار» مسابقه خانودگی هم دارد. اگر حوصله‌تان سر رفته و دنبال دلیلی برای رقابت با اهالی خانواده می گردید ما به شما پیشنهاد می کنیم در مسابقه خانوادگی برنامه نونوار شرکت کنید. مطمئن باشید لحظات پر خنده ای را تجربه خواهید کرد. برای شرکت در این مسابقه کافیست اعلام آمادگی کنید تا ببینید کدام عضو خانواده تان برنده می‌شود.

«بازی در خانه» با کارشناسی هادی حسنعلی از دیگر بخش های این برنامه است.  هادی حسنعلی دانش آموخته تئاتر و استاد دانشگاه است و چند سالی می شود که به یکی از موفق ترین مربیان نمایش خلاق تبدیل شده. این کارشناس برای شما از بازی هایی صحبت می‌کند که باعث می‌شوند دوران قرنطینه را با حال خوش در خانه سپری کنید و حوصله تان سر نرود. شنیدن این بخش به خانواده هایی که فرزند کوچک نیز دارند توصیه می شود. آنها می توانند با انجام بازی های پیشنهادی شور و هیجان را به فرزندان خود در خانه برگردانند و از دچار روزمرگی شدن فاصله بگیرند.

ابراهیمی گفت: همه ما قصه‌های خنده‌دار زیادی برای گفتن داریم. قصه هایی که شاید عجیب به نظر برسند اما وقتی تعریفشان می کنیم روحیه اطرافیانمان تغییر می کند و خنده روی صورت آنها می‌بینیم. به همین خاطر در  برنامه نونوار سراغ استند آپ های تلویزیونی رفتیم تا با مرور آنها دقایق شادی را برای شما فراهم کنیم.

همچنین خانم مهناز یزدانی در بخشی مروری بر سریال‌های نوروزی خواهند داشت. در روزهای عید خواه ناخواه گاهی پیش می آید که ما فرصت نمی کنیم سریال های تلویزیونی عید نوروز را تماشا کنیم. برنامه «نونوار» برای این مسئله راه کار خوبی دارد. خانم یزدانی برای شما قصه هر قسمت از سریال را یک روز بعد از پخش برای شما تعریف می کند تا تماشای ادامه سریال‌ها برای شما ممکن شود.

بخش  ورزشی با اجرای آقای معتمد هاشمی از دیگر قسمت های برنامه است. محمد حسین معتمد هاشمی کارشناس ورزشی ماست. او شما را از تازه ترین اخبار ورزشی آگاه می کند تا بدانید در دنیای ورزش جه می‌گذرد.

ابراهیمی با اشاره به بخش  «عاشقانه با بهار»با اجرای یاسمن طاهری ادامه داد: بهار فصل عاشقانه هاست و زیبایی بی حد این فصل قرابت زیادی با زیبایی های بی مثال “عشق” دارد در بخش پایانی رادیو نوروز نامه‌هایی عاشقانه را می شنوید که بهار تاثیر زیادی روی حس و حال آنها دارد.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: عده زیادی دوست دارند در طول سال برای شنیدن موسیقی به کنسرت خواننده مورد علاقه شان بروند و  از شنیدن صدای او به صورت زنده لذت ببرند. برنامه «نونوار» به فکر همه علاقه‌مندان به موسیقی هم هست. برای شما قطعاتی از کنسرت خواننده‌های مختلفی مثل بنیامین بهادری، علیرضا طلیسچی و علی لهراسبی را پخش می کند که شما را با بستن چشم‌هایتان به کنسرت خواننده‌هایی که دوست دارید ببرد و بخشی از خواسته‌های شمارا فراهم کند.

«مروری بر اخبار جهان» با اجرای آلبرت کچویی از دیگر بخش هاست، آلبرت کچویی این اخبار را از سایت‌های معتبر گردآوری و ترجمه می کند و با لحن دوست داشتنی همیشگی خودش به شما انتقال می دهد تا از جهان اطراف خودتان مطلع باشید و بدانید دیگر کشور ها در حال حاضر چه می‌کنند.

ابراهیمی با بیان اینکه طنز راه مسالمت‌آمیزی برای انتقاد کردن از جامعه است،گفت: در برنامه «نونوار» ما به واسطه آیتم های نمایشی طنز کاری می کنیم که هم شما بخندید هم کمی به دنیای اطراف خودتان بیشتر توجه کنید. چرا که رسالت طنز فعال کردن قوه تفکر و یافتن راهی برای بهتر زیستن است.

«نونوار» با تهیه کنندگی اعظم السادات ابراهیمی، سردبیری محمدرضا پاکزادیان، گویندگی آرمان غفاریان، هماهنگی و ارتباطات صادق شایان شکوه ساعت 18 الی 21شب از رادیو نوروز روی موج fmردیف، 95.5مگاهرتز شنیده می‌شود.

کمند امیرسلیمانی در رادیو نوروز:

 بعد از 26 سال هنوز می‌پرسند چرا در “پدرسالار” بدجنس‌بازی درمی‌آوری؟!

شبکه آی‌فیلم از اواخر اسفند ماه پخش سریال نوستالژیک «پدرسالار» را آغاز کرد؛ سریالی که اولین بار سال 72 روی آنتن رفت و بعد از گذشت حدود 26 سال این روزها بازپخش می‌شود.

اما کمند امیرسلیمانی که در این سریال یکی از نقش‌های اصلی سریال (عروس خانواده) را بازی می‌کند، در زمانی که این مجموعه برای نخستین بار پخش شد، تا مدت‌ها از سوی بینندگانی که نمی‌توانستند بین شخصیت واقعی یک بازیگر و نقشی که بازی می‌کند، تفکیک قائل شوند، به باد انتقاد گرفته می‌شد و جالب اینجاست که پس از 26 سال با پخش این سریال همچنان از سوی بیننده امروزی هم سرزنش می‌شود!

کمند امیرسلیمانی که امروز در رادیو نوروز حاضر شده بود، اینگونه عنوان کرد که این روزها با بازپخش این سریال، هر شب «پدرسالار» را تماشا می‌کند.

او ادامه داد: داستان «پدرسالار»، داستان روز جامعه ماست؛ این قصه همچنان در خیلی از خانواده‌ها وجود دارد ولی برایم خیلی جالب است که بعضی از مردم جامعه ما هنوز سخت قضاوت می‌کنند و گوش نمی‌دهند. با وجودی که این سریال برای دو دهه‌ی قبل است، اما باز هم من کامنت‌هایی از طرف مردم می‌گیرم، مبنی بر اینکه چرا اینقدر بدجنس بازی درمی‌یاری؟ چرا همه را به هم می‌ریزی؟ چقدر اذیت می‌کنی؟ تصورم این بود که بعد از دودهه دیدگاه مردم عوض شده باشد، بازتر به مسایل نگاه کنند اما این قضاوت همچنان در بین مردم ما وجود دارد. در فرهنگ ما احترام به بزرگترها از واجبات است. اگر از این منظر به قضیه نگاه کنیم، همه طوری وسوسه می‌شوید که باید در خانه پدرسالار زندگی کرد، هر چند که خیلی از جوان‌ها دوست دارند، حداقل زندگی مستقلی را داشته باشند.

کمند امیرسلیمانی درباره راهکارهای مقابله با کرونا با تاکید بر خانه‌نشینی گفت: به مدد تکنولوژی مردم می‌توانند در زمان قرنطینه دیدار تصویری داشته باشند.

این بازیگر اضافه کرد: چون من آدم مثبتی هستم تصورم این طور هست که این اتفاق (موضوع شیوع کرونا) برای ما، درسی به دنبال دارد و اینکه باید صبر کنیم تا این موضوع تمام بشود و دستاوردی از این اتفاق به دست بیاوریم.

کمند امیرسلیمانی در پاسخ به پرسش مجری درباره اینکه حال پدرش چطور است؟ جواب داد: حال پدرم خوب است و در قرنطینه بسیار جدی‌اند.

او درباره شرایط این روزهای خانواده‌اش در قرنطینه، گفت: شرایط ما مقداری با دیگران متفاوت است. من و پدر و مادرم و سپند همه در یک ساختمان هستیم و با حفظ نکات بهداشتی روزی یک بار توی حیاط می‌رویم، حیاط را آب می‌زنیم، چای می‌خوریم. ولی کسانی که این شرایط را ندارند، به مدد تکنولوژی می‌توانند دیدار تصویری با دوستان و اقوام داشته باشند. شاید باور نکنید خود من دلم لک زده پسرم را بغل کنم، تولدش هم هست اما من حتی دستش را نمی‌گیرم. به نظر من مکالمه تصویری بسیاری از دلتنگی‌ها را برطرف می‌کند.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید