| by admin | No comments

چرا فقط امیرحسین رستمی؟/ سکوتِ سلبریتی‌ها چه معنی می‌دهد + عکس- اخبار رادیو و تلویزیون – اخبار فرهنگی فرهنگ و هنر


به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری فرهنگ و هنر، وقتی شهید محسن فخری‌زاده را مظلومانه در خیابان‌های تهران به شهادت رساندند دریغ از پست یا استوری سلبریتی که همیشه درباره همه‌چیز اظهارنظر می‌کند. حتی آن موقع علیرام نورایی بازیگر شناخته شده سینما و تلویزیون در صفحه مجازی‌اش نوشت سکوت درباره ترور دانشمند هسته‌ای کشورمان نشانه روشنفکری و ضدجنگ بودن نیست! نشانه دیگری است! 

تلویزیون , صدا و سیما , کشور فلسطین , عکس ,

امروز هم وقتی امیرحسین رستمی در این روزهای سکوتِ سلبریتی‌ها، استوری حمایتی با تصویر کودکان بی‌گناه و مظلوم فلسطین منتشر کرده ما را به یادِ این موضوع انداخت چرا فقط امیرحسین رستمی؟ معلوم نیست این سکوت به خاطر گرین‌کارت داشتن برخی از بازیگران ما است یا در هراس‌اند که فالوورهایشان را از دست بدهند و صفحه‌شان در اینستاگرام مسدود شود!

در روزهایی که هنرمندان و سلبریتی‌های زیادی از سراسر کشور پای کار فلسطین آمده‌اند از بازیگران مطرح هالیوود گرفته تا محمد صلاح که از بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس درخواست کرد که از مردم فلسطین حمایت کنند. او در توئیت خودش نوشت: “من از تمام رهبران جهان از جمله نخست وزیر انگلیس، کشوری که به مدت چهار سال خانه من بوده است می‌خواهم با تمام توان هر کاری که می‌توانند برای پایان دادن به خشونت و کشتار مردم بی‌گناه انجام دهند. دیگه کافیه!”

البته چندی پیش کارگردان صاحب‌نام سینمای ایران مجید مجیدی هم به این ددمنشی‌ها و جنایات اسرائیل واکنش نشان داده بود. آن‌قدر این جنایت‌ها زشت و پلیدند که حتی مردم اروپا برای تظاهرات به خیابان‌ها آمدند اما معلوم نیست چرا سلبریتی‌های ایرانی در برابر این ددمنشی‌ها سکوت کرده‌اند؟ 

غالب شهدای حملات صهیونیست‌ها را کودکان و زنان بی‌دفاعی تشکیل می‌دهند که تنها جرم‌شان فلسطینی بودن و سکونت در سرزمین‌ مادری‌شان است. در چند روز اخیر شاهد بودیم که برخی از سلبریتی‌ها و هنرمندان جهان نیز در حمایت از مردم فلسطین به میدان آمده و جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم کردند.

سوزان ساراندون از بازیگران سینمای هالیوود که تا امروز پنج بار نامزد جایزه اسکار شده، راجر واترز خواننده سرشناس، مارک رافلو بازگیر نقش هالک که از دیگر هنرمندان مطرح جهان است و همچنین برخی از فوتبالیست‌های تراز اول دنیا نیز در برابر حملات اسرائیل به غزه، از مردم فلسطین حمایت کردند. 

سلبریتی‌های ایرانی که درباره هر موضوعی خودشان را صاحبِ سخن می‌دانند و می‌خواهند اظهارنظر کنند از انتخابات و سیاست و حمایت از سگ‌ها گرفته تا پویش‌های مختلفی که به راه می‌اندازند اما چرا اینجا فریاد حمایت از مظلوم سرنمی‌دهند، مشخص نیست.

 انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید