| by admin | No comments

پورزرگری: همه باید بیایند تا بهترین‌ها به مجلس راه پیدا کنند/ معیار فرد اصلح را رهبری ترسیم کرده است- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم


به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و انتخابات میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری، روز جمعه دوم اسفند‌ماه 1398 برگزار خواهد شد. انتخاباتی که فرصتی را برای ورود افکار جدید و راههای نو در چرخه تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری کشور بوجود خواهد آورد. بخصوص هنگامی‌ که مردم افراد شایسته را برگزینند، راههای تازه و چاره ‌اندیشی‌های جدید در روند حل مشکلات کشور و مردم پدیدار می‌شود.

تلاش همیشگی دشمنان ایران برای خدشه‌دار جلوه دادن انتخابات، مسئله‌ای طبیعی است که به امروز و دیروز ختم نمی‌شود و وقتی برخی رسانه‌های خائن خارجی، جمعیت عظیم میلیونی ملت را چند هزار نفره می‌خوانند اما تحرک چند صد نفر در خیابانها را به اسم ملت ایران جا می‌زنند، طبیعتاً برای انتخابات پیش‌روی کشورمان نیز دست و پا می‌زنند تا حضور مردم را کم‌رنگ و حس ناامیدی را در جامعه تزریق کنند.

به بهانه انتخابات مجلس شورای اسلامی با “محمدرضا پورزرگری” قاری بین‌المللی قرآن گفت‌وگویی داشته‌ایم که در ادامه می‌خوانید:

* به نظر شما چرا باید در انتخابات شرکت کنیم؟

ما برای سرنوشت کشورمان ارزش قائلیم. مجلس شورای اسلامی محل تصمیم‌گیری برای همه امور کشور است. وظیفه ما این است که بهترین‌ها را انتخاب کنیم.

* کاهش مشارکت مردم در انتخابات چه تبعاتی را به‌دنبال خواهد داشت؟

اگر ما بخواهیم مسأله به این مهمی را رها کنیم، دود آن  اولاً بر چشم خودمان خواهد رفت و ثانیاً اگر بخواهیم بدون‌دغدغه و بی‌خیال از مسأله انتخابات بگذریم، افرادی وارد مجلس خواهند شد که منفعت شخصی را بر منفعت ملی ترجیح می‌دهند. گاهی انتخاب خوبی انجام نمی‌شود و به واسطه انتخاب ناشایست ما اقدامات و تصمیماتی اتخاذ می‌شود که پیش از همه، گریبان خودمان را می‌گیرد. مردم باید در این چند روز باقیمانده، وقت بگذارند و نماینده اصلح را انتخاب کنند. بازخورد انتخابات در شبکه‌های جهانی بسیار مهم است و حضورمان در پای صندوق‌های رأی، پاسخی است برای آنهایی که می‌خواهند عزت ملی‌مان را خدشه‌دار کنند. 

* نماینده‌ اصلح چه مؤلفه‌ و ویژگی‌هایی دارد؟

مشخصه‌های نماینده اصلح را مقام معظم رهبری تعیین کردند. اینکه کاندیدای مجلس باید مؤمن، باسواد و دارای روحیه جهادی باشد. طرفدار عدالت باشد. افرادی که انتخاب می‌شوند، تخصص لازم را در کرسی‌ها و کمیسیون‌ها تخصصی مجلس داشته باشند. یکی از راه‌های شناخت آنها نیز بررسی سوابق و عملکرد آنها در ادوار گذشته و مسئولیت‌های پیشین‌ است.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید