| by admin | No comments

“واکاوی زیبایی‌شناسی مصحف نگاری ایرانی_اسلامی، از قرآن‌های خطی تا قرآن‌های چاپ معاصر”نشست ” واکاوی زیبایی شناسی مصحف نگاری ایرانی_اسلامی، از قرآن های خطی تا قرآن های چاپ معاصر” با همکاری معاونت قرآن و عترت و پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با سخنرانی دکتر اسماعیل بنی اردلان استاد دانشگاه و پژوهشگر برجسته هنر اسلامی و دکتر حمید رضا قلیچ خانی استاد دانشگاه و استاد برجسته در عرصه هنر خوشنویسی و پژوهشگر خط ایرانی برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا،دکتر مریم قاسم احمد  معاون برنامه‌ریزی و آموزش معاونت قرآن و عترت، از برگزاری نشست ” واکاوی زیبایی شناسی مصحف نگاری ایرانی_اسلامی، از قرآن های خطی تا قرآن های چاپ معاصر” با همکاری معاونت قرآن و عترت و پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد.

وی اظهار کرد: با توجه به تاکید دکتر فقهی‌زاده معاون قرآن و عترت، مبنی بر نگرش تخصصی میان رشته‌ای به مباحث قرآن کریم، سلسله نشست‌هایی تخصصی با رویکرد میان رشته‌ای به  فعالیتهای قرآنی توسط معاونت قرآن و عترت و با همکاری  پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات انجام می­‌پذیرد.

قاسم احمد افزود: این نشست‌ها با هدف شناسایی تهدیدها و فرصت‌ها در سه بخش  زیبایی شناسی هنر کتابت قرآن،  اثر بخشی تولیدات قرآنی کودک و نوجوان  و کاربردی سازی مطالعات قرآنی انجام می پذیرد.

معاون برنامه ریزی و آموزش، در ادامه گفت: نخستین نشست از سلسله نشست‌های ” واکاوی زیبایی شناسی مصحف نگاری ایرانی_اسلامی، از قرآن های خطی تا قرآن‌های چاپ معاصر” با عنوان هنر ایرانی کتابت قرآن، تهدید یا فرصت، شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸ در مکان پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات  به آدرس تهران، پایین تر از میدان ولیعصر(عج)، ابتدای خیابان دمشق، شماره ۹ برگزار می‌شود.

قاسم احمد گفت: این نشست با سخنرانی دکتر اسماعیل بنی اردلان استاد دانشگاه و پژوهشگر برجسته هنر اسلامی و دکتر حمید رضا قلیچ خانی استاد دانشگاه و استاد برجسته در عرصه هنر خوشنویسی و پژوهشگر خط ایرانی، برگزار می‌شود و از تمامی علاقه‌مندان جهت شرکت در این نشست دعوت به عمل می‌آید.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید