| by admin | No comments

هزینه نمایشگاه قرآن را به مؤسسات بدهید- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم


به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، مدیر عامل اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت در نامه‌ای به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی اعلام کرد که تعداد قابل توجهی از مؤسسات قرآنی در معرض خطر کاهش درآمد و تعطیلی‌اند.

به گفته مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآنی، بسیاری از مؤسسات در شرایط عادی هم برای کسب حداقل درآمد و گذران امور مؤسسه با مشکلات جدی روبرو بودند و حالا با شرایط بوجودآمده از ویروسی کرونا،  ضربه بیشتری را متحمل شده‌اند.

همه‌گیری کرونا وضعیت اقتصادی کشورهای جهان را به شدت تحت تأثیر قرار داده و تعطیلی به دلیل شرایط قرنطینه و فاصله‌گذاری، بسیاری از کسب و کارها را از رونق انداخته و یا  به‌طور کلی تعطیل کرده است. رویدادهای زیادی در طول این ایام به دلیل شرایط بوجود آمده از ویروس کرونا، به تعویق و یا تعطیل شده‌اند. یکی از آنها، تعطیلی نمایشگاه بین‌المللی قرآن‌کریم است؛ نمایشگاهی که هر سال در ماه مبارک رمضان برگزار می‌شد اما امسال بنابر تشخیص ستاد ملی کرونا و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی لغو شد.

  رحیم قربانی در نامه‌ای که به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال کرده، گفته حالا که نمایشگاه برگزار نخواهد شد، بهتر است که هزینه آن را به مؤسسات قرآنی دهید تا بخشی از خسارات وارده به آنها جبران شود اما عبدالهادی فقهی‌زاده معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌و گو یا یکی از رسانه‌ها گفته است که به دلیلی لغو نمایشگاه بین‌المللی قرآن، اعتباری از سوی وزارت ارشاد به این معاونت واریز نشده است.

معاون قرآن و عترت وزیر ارشاد حتی این وعده را داده است که علی‌رغم مشکلات موجود، تا قبل از پایان خردادماه سال جاری، نسبت به پرداخت حمایت از فعالیت‌های آموزشی مؤسسات قرآنی در حد  امکان، اعتباری تخصیص  داده شود.

آنچه بیش از هر چیزی مهم است اینکه برای هزاران مؤسسه، قطع درآمد و عدم حمایت مالی نهادها و سازمان‌ها به منزله تعطیلی دائم آنها خواهد بود. اغلب آنها هیچ پس‌انداز و یا دسترسی به اعتبار مالی ندارند و اگر نهادهای بالادستی به آنها کمک نکنند چه بسا به طور کلی تعطیل شوند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید