| by admin | No comments

نشست خبری فیلم قصیده گاو سفید| سینمای ایران جایی برای شکستن تابوها است!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم


به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، نشست خبری فیلم «قصیده گاو سفید» در سالن چندمنظوره سینما ملت برگزار شد.

در ابتدای این نشست موسوی تهیه کننده فیلم از آرامش حاکم بر تولید فیلم گفت و آن را یکی از بهترین تولیدات سینمایی خود عنوان کرد.

بعد از آن رضا درستکار منتقد فیلم از عدم تحلیل درست فیلم در رسانه‌ها و برخورد منفی با امر اثباتی در آنها گلگی کرد. وی در ادامه گفت: فیلم شخصیت‌های تمیز و مثبتی دارد حتی قاضی بخت‌برگشته در فیلم را در مقام انسان می‌بینیم و او را باور می کنیم. فیلم تلاش دارد تا دمای جامعه را پیدا کند و به مخاطب باج نمی‌دهد و فیلم بسیار محترمی است.

کارگردان فیلم در خصوص سوالی درباره مفهوم‌گاو گفت: گاو سمبل قربانی است.

در ادامه صناعی‌ها درباره قانون قصاص در فیلم و نگاه منفی یا مثبتش درباره آن گفت: حرف زدن پیرامون هر قانونی اشکال ندارد و به نظر من این قانون در این فیلم زیر سوال نرفته است و تنها قصه‌ای است که پیرامون آن حرف می‌زند و شاید هر قانونی خلا داشته باشد.

صناعی‌ها در خصوص واقعی بودن فیلم گفت: این فیلم مجموعه ای از اتفاقاتی است در ساخت فیلم اثر داشته است.

در ادامه وی در خصوص تاثیرپذیری فیلم خود از سینمایی 21 گرم گفت: فیلم از فیلم 21 گرم هیچ تاثیری نگرفته است اگرچه که این فیلم را دوست داشتم. وی درباره عدم چرایی بازی شهاب حسینی در این فیلم گفت: به دلایل مختلفی نشد که او در این فیلم بازی کند. همینطور صناعی‌ها درباره نسبت این فیلم با اتفاقات اخیر گفت که این قصه در هر دوره‌ای می‌تواند رخ دهد و وابسته به شرایط امروز نیست.

وی مجددا در خصوص سوالی درباره زیر سوال بردن قانون قصاص گفت که فیلم ما دغدغه‌های انسانی دارد و قصد تخریب قانونی را نداشتیم. در جایگاهی نیستم که درباره اعدام حرف بزنم اما احساس می‌کنم این قانون خلأهایی دارد. مریم مقدم در خصوص برداشتن روسری در فیلم و رفتن به اتاق مرد نامحرم فیلم گفت سینمای ایران جایی است برای شکستن تابو‌ها است. همینطور کارگردان فیلم درباره اینکه زن فیلم ایرانی نیست گفت که به‌نظر من این زن کاملاً ایرانی نیست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید