| by admin | No comments

منبری‌ها، رودر رو با مردم ارتباط برقرار کنندایسنا/آذربایجان شرقی رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: منبری‌ها به منبر قانع نباشند و در کنار آن با مردم روبه رو حرف بزنند، چراکه چنین ارتباطی تاثیرات بیشتری نسبت به سخنرانی‌های عمومی دارد.

حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی روز چهارشنبه در مراسم یادواره شهدای روحانی و طلبه استان در تبریز با بیان این‌که هر قدر که قرآن می خوانیم درجه می گیریم، گفت: بالاترین صحنه دادگاه، قیامت بوده و والاترین شخصیت هستی، پیامبراکرم(ص) است.

وی افزود: امام رضا(ع) فرموند، علت این‌که خدا نماز را واجب کرد به خاطر از مهجوریت در آمدن قرآن بود.

وی با برای این‌که باید برای هر رشته دانشگاهی، تفسیر قرآن نوشت، افزود: اگر تفسیر نداریم دستمان خالی است، نباید تفسیرهای طولانی به مردم تحویل داد، بلکه چکیده حرف‌ها و احکام باید به مردم منتقل شود.

مسئول نهاد نمایندگی رهبری در سپاه عاشورا نیز در این مراسم اظهار کرد: آذربایجان به تعبیر امام راحل همیشه سنگر پایدار و محکم اسلام بوده و در صحنه‌های مختلف همیشه در صحنه حضور داشته است.

حجت‌الاسلام حسن کاملی‌فر در ادامه افزود: در قالب یک پروژه فرهنگی در راستای ترویج و نشرارزش‌های دفاع مقدس، خاطرات 500 روحانی رزمنده دفاع مقدس جمع آوری و منتشر خواهد شد که جلدهای اول و دوم آن منتشر شده و در جلد سوم نیز خاطرات 92 روحانی رزمنده امروز رونمایی می‌شود.

بر اساس این گزارش، یادواره شهدای طلاب و روحانی استان با حضور اساتید برجسته کشوری و نماینده ولی فقیه در استان در سالن همایش‌های مصلی امام خمینی(ره) تبریز برگزار شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید