| by admin | No comments

مقدم‌فر: غرب ضعف‌های خود در میدان را با رسانه پنهان می‌کند/ اتحاد رسانه‌های جهان اسلام یک الزام است- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم حمیدرضا مقدم‌فر رییس هیئت مدیره اتحادیه جهانی فعالان رسانه‌ای جهان اسلام عصر امروز در نشست فعالان رسانه‌ای جهان اسلام در جریان کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی طی سخنانی اظهار داشت: ما در شرایطی قرار داریم که یک جنگ نامتقارن رسانه‌ای در دنیا بین رسانه‌های جهان اسلام و رسانه‌های جبهه استکبار برقرار است.

وی افزود: این جنگ نابرابر است و توانمندیهای دو‌طرف به‌لحاظ مادّی یکسان نیست اما مزیت‌هایی در جبهه مقاومت وجود دارد که برتری ما را در مجموع می‌تواند به ارمغان بیاورد.

رییس هیئت مدیره اتحادیه جهانی فعالان رسانه‌ای جهان اسلام ادامه داد: امروز هژمونی غرب حقیقتاً برهه‌های پایانی خود را طی می‌کند و این اصلاً یک شعار نیست بلکه حقیقتی است که دشمنان به آن معترفند. مصاحبه اخیر مکرون رئیس جمهور فرانسه با اکونومیست را بخوانید؛ سراسر اقرار و اعتراف به پایان عصر کدخداست. البته استناد به مکرون بدان معنا نیست که اگر او اعتراف نمی‌کرد ما به چنین مسئله‌ای باور نداشتیم، اما به‌هرحال اقرار او نشانه مهمی است. او در چند سخنرانی و گفتگوی مختلف به فروریختن پایه‌های اساسی هژمونی غرب اذعان جدی کرده است. او هم امروز فریاد می‌زند که آمریکا به‌عنوان ابرقدرت سابق و تکیه‌گاه غرب دیگر نه مأمن و تکیه‌گاهی در حوزه اقتصاد است، نه در حوزه ارزشها و نه در حوزه امنیت، لذا به‌باور او اروپا باید در این وانفسا به‌فکر نجات خود باشد و خود را با آمریکا به پایین نکشد.

مقدم‌فر با اشاره به اینکه البته پیش از مکرون تحلیلگران بسیاری در غرب به این نکات اذعان کرده بودند اما اقرار به این واضحی یک مقام رسمی در حد رئیس جمهور یک کشور مهم اروپایی  مسئله‌ جدیدی است و باید به آن توجه کرد، ادامه داد: غرب غارتگر در یک حضیض و برهه نابسامان تاریخی به‌سر می‌برد که نه دیگر ارزشهایش هژمون است و نه در اقتصاد و امنیت قابلیت تمام‌کنندگی و تعیین معادلات جهانی را دارد و به‌عوض جبهه‌ مقاومت در یکی از بهترین دورانهای خود از صدر اسلام تاکنون قرار دارد.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه شاید از یک جهت بتوان گفت که  «رسانه» مهمترین و آخرین «سنگر» غرب و به‌ویژه آمریکاست، خاطرنشان کرد: آنها هرچه در میدان ضعیف می‌شوند،‌ تلاش دارند ضعف خود و قدرت جبهه مقاومت را از طریق «رسانه» جبران و آن را دگرگون کنند.

وی گفت: آنها در عرصه میدانی هم قبل از اینکه وارد میدان جنگ سخت بشوند از رسانه کمک می‌گیرند. در مقابل این جبهه وسیعی که رسانه‌های آنها بعضاً بیش از یک قرن قدمت دارند و سرمایه‌گذاری کلانی انجام داده‌اند، چیزی که به ما برتری می‌دهد سخن حق است. پیام باطل دوام ندارد اما پیام حق با فطرت‌ها و عقل‌ها سازگاری دارد.

مقدم‌فر تصریح کرد: ما امروز در رسانه‌های جهان اسلام ظرفیت‌های فراوانی داریم اما این ظرفیت پراکنده است. ما در این اجلاس باید این پیام را بررسی کنیم که اتحاد و با هم بودن در اسلام بسیار باارزش است و نصرت الهی در گروی وحدت و با هم بودن است. وقتی ما در کار رسانه‌ای هم‌افزایی داشته باشیم قدرتمند خواهیم بود. امروز اتحاد برای رسانه‌های جبهه مقاومت نه یک انتخاب، بلکه یک الزام است تا جبهه استکبار نتواند شکست‌های خود در حوزه ارزشها و میدان‌های نبرد را با جادوی رسانه جبران کرده و نتیجه را تغییر دهد.

رییس هیئت مدیره اتحادیه جهانی فعالان رسانه‌ای جهان اسلام با اعلام خبر تشکیل این اتحادیه گفت: الحمدلله مجموعه‌ای تحت عنوان اتحادیه جهانی فعالان رسانه‌ای جهان اسلام شکل گرفته است که با تشکیل این اتحادیه به‌سمت اتحاد در حوزه رسانه‌ای حرکت خواهیم کرد.

انتهای پیام/+

دیدگاهتان را بنویسید