| by admin | No comments

معرفی برگزیدگان جایزه مهرگان از طریق فضای مجازیبرگزیدگان جایزه مهرگان علم و ادب بدون برگزاری مراسم عمومی و از طریق فضای مجازی معرفی می‌شوند.

به گزارش ایسنا، دبیرخانه جایزه مهرگان در گزارش کوتاهی اعلام کرد: برگزیدگان جایزه مهرگان ادب و جایزه مهرگان علم بدون برپایی مراسم عمومی اهدای جایزه و از طریق رسانه‌ها و فضای مجازی معرفی می‌شوند.

علیرضا زرگر مدیر جایزه مهرگان با عذرخواهی از نویسندگان آثار ادبی و علمی و تشکل‌های مردم‌نهاد حوزه محیط زیست برای تأخیر در معرفی برگزیدگان بیستمین دوره این جایزه گفت: لغو شدن مراسم عمومی جایزه خوشایند نیست، اما تأخیر بیش از این نیز به دوره بعدی جایزه مهرگان لطمه می‌زند؛ از این رو به زودی فهرست برگزیدگان مرحله نهایی و متعاقب آن اسامی برندگان هر بخش را اعلام خواهیم کرد.
بنابر اعلام دبیرخانه جایزه مهرگان، پس از انتشار اسامی برگزیدگان هر بخش، جایزه نقدی و تندیس مهرگان در مراسمی خصوصی به آن‌ها اهدا خواهد شد.
در مورد برگزاری مراسم جایزه مهرگان طلایی -رمان برگزیده بیست دوره جایزه مهرگان ادب- هنوز تصمیمی گرفته نشده و در صورت بهبود شرایط خاص ناشی از شیوع ویروس کرونا، ممکن است این جایزه در تابستان امسال و در مراسمی عمومی به برگزیده اهدا شود.

البته قرار بود پس از پایان کار داوری‌ها مراسم عمومی اهدای جایزه مهرگان ادب و مهرگان علم در دی ماه ۱۳۹۸ برگزار شود که در  پی حوادث  آبان‌ماه ۱۳۹۸، به سال ۱۳۹۹ موکول شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید