| by admin | No comments

معرفی برگزیدگان جایزه «فرشته» – ایسنا



ششمین دوره جایزه «فرشته» برگزیدگان خود را در دو بخش داستان و عکس معرفی کرد.

به گزارش ایسنا، هیات داوران بخش داستان این جایزه متشکل از ناهید طباطبایی، علی خدایی و عالیه عطایی  ۳۰ اثر راه یافته به مرحله نهایی این جایزه را بررسی کردند که در نهایت داستان «در پشت مرز» که نویسنده آن فاطمه خاوری از کشور افغانستان است، به عنوان داستان برتر انتخاب شد.

«سورنتو» نوشته پژند سلیمانی از تهران، «نو با در زاویه» نوشته الهام برزین از بابل، «این جاده نقشه نیست» نوشته عصمت‌ الطاف از کشور افغانستان، «گرده‌های براق طلایی» نوشته شیوا خادمی از مشهد، «شش متری، بالکن‌دار، فوری فروشی» نوشته بهرام خانی از خمینی‌شهر، «مالیدن چشم‌ها» نوشته سامان صدیق‌زاده از تهران، «یک سبد روزمرگی برای لعیا خانم» نوشته احمد انوشه از کشور افغانستان، «نیست در شهر نگاری» نوشته نعیمه بخشی از مشهد و  «همه‌ چیزهایی که یادم نمی‌رود» نوشته الناز معتمدی از تهران به ترتیب نفرات دوم تا دهم این بخش هستند.

همچنین هیات داوران بخش عکس این دوره متشکل از شادی قدیریان، آرش خاموشی و رعنا جوادی از میان آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره، نرجس نادری‌نژاد را به عنوان نفر اول معرفی کردند.

علاوه بر این، مهری رحیم‌زاده از قزوین، مهسا رحمتی از اسلامشهر، سیدمتین هاشمی از تبریز، مریم دشتی از کرمانشاه، راضیه زینلی از تهران، مریم فلاحتی از اصفهان، مرضیه زینلی از تهران، امین رحمانی از تاکستان، محمد آهنگر از اهوار، نازنین موسوی‌نژاد از تهران و سهند فردی از رشت به عنوان ۱۱ عکاس برگزیده انتخاب شدند.

بنا بر اعلام، عکس‌های منتخب در نمایشگاه‌هایی در معرض دید عموم قرار می‌گیرد و در بخش داستان نیز داستان‌های برگزیده در کتاب برگزیدگان منتشر خواهد شد.

این دوره از جایزه «فرشته» با همکاری خانه ادبیات افغانستان برگزار شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید