| by admin | No comments

مسجد نظام‌مافی رزمایش “همدلی 45” را آغاز کرد- اخبار دین ، قرآن و اندیشه – اخبار فرهنگی فرهنگ و هنر


به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری فرهنگ و هنر، شاید سال گذشته همین موقع و چند روز مانده تا پایان سال 1398 هیچ‌کس فکر نمی‌کرد ویروس کرونا یک سال تمام، زندگی همه مردم دنیا را تحت‌الشعاع خود قرار دهد.

از همان روزهای اول شیوع کرونا، رسانه‌های ضدانقلاب و معاند یکی از نقاطی که روی آن دست گذاشتند تا با اسلام و ایران و اعتقادات مردم ایران مقابله کنند، این شائبه بود که اماکن مذهبی مهم‌ترین بستر برای انتقال ویروس کرونا خواهند بود اما از همان روزها تصمیمات متولیان امر، ائمه جمعه و مراجع تقلید باعث شد اجتماعات مذهبی موقتاً متوقف شود. با این وجود اما مساجد و زیارتگاه‌ها تعطیل نشدند، بلکه فعال‌تر از گذشته شدند و با رویکرد خدمات اجتماعی به میدان آمدند.

همان روزهای ابتدایی سال جاری، مساجد و پایگاه‌های بسیج در یک حرکت همگانی و کشوری مسئولیت ضدعفونی کردن شهرها‌ را بر عهده گرفتند و هر شب تمام شهرها، اماکن عمومی، در منازل و خودروها و هر جایی را که احتمال داشت ویروس کرونا از آنجا منتقل شود، ضدعفونی می‌کردند. همزمان گروه‌های دیگر جهادی به کار تولید و توزیع مواد ضدعفونی کننده، ماسک و دستکش مشغول بودند. مسجد نظام مافی نیز مأموریت خود را در جهت کمک به نیازمندان در قالب پویش “همدلی مؤمنانه” دنبال کردند.

حجت‌الاسلام حسین‌زاده امام جماعت مسجد نظام مافی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی فرهنگ و هنر گفت: مسجد جامع نظام مافی واقع در غرب تهران از ابتدای سال 1399  تاکنون پس از فرمایش مقام معظم رهبری این توفیق را داشته که 45 پویش را داشته باشد و به نیازمندان کمک کند. همدلی 45 مربوط به توزیع 145 سبد کالای 600 هزار تومانی  به ارزش 87 میلیون تومان است.

وی ادامه داد: این بسته‌های معیشتی شامل برنج، گوشت، ماکارونی، روغن، شکر، چای، لبنیات و مواد شوینده و ضدعفونی‌کننده است که هزینه تمام آنها توسط مردم پرداخت شده است. بنا داریم تا اتمام ویروس منحوس در کنار نیازمندان بمانیم و از خیران تقاضا داریم ما را در یاری‌رساندن به نیازمندان کمک کنند.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید