| by admin | No comments

مستند “سلیم موذن‌زاده” پخش می‌شود- اخبار رادیو و تلویزیون – اخبار فرهنگی تسنیم


به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، رادیو فرهنگ در سالروز درگذشت سلیم موذن‌زاده مستند “نوای ماندگار” را تقدیم شنوندگان می‌کند. 

برنامه “نوای ماندگار” سِیری در زندگی مرحوم موذن‌زاده است؛ با توجه به اینکه ایشان به‌طور متوسط روزانه پنج ساعت از عمر خود را صرف مداحی کرده بودند و بیش از دو هزار عنوان نوار کاست مربوط به برنامه‌های او از زمان پیدایش ضبط صوت تاکنون به زبان‌های ترکی، فارسی و عربی موجود است برخی از این آثار در این برنامه رادیویی معرفی می‌شود.

استاد سلیم موذن‌زاده اردبیلی یکی از مداحان برجسته ایرانی بود که به زبان‌های ترکی، فارسی و عربی تسلط داشت. استاد موذن زاده در سال 1315 خورشیدی در شهر اردبیل زاده شد و صبح دوم آذرماه سال 1395 دار فانی را وداع گفت و رادیو فرهنگ در “نوای ماندگار” یاد ایشان را گرامی می‌دارد.

علاقه‌مندان می‌توانند برنامه “نوای ماندگار” را که بخش‌هایی از بهترین و‌ کمتر شنیده شده‌ترین مداحیهای مرحوم موذن‌زاده را پخش می‌کند ساعت 14:30 روی موج FM ردیف 106 مگاهرتز از رادیو فرهنگ بشنوند.

پدراستاد سلیم موذن‌زاده شیخ عبدالکریم موذن‌زاده اردبیلی، نخستین موذن رادیوی ایران بود و برادرش رحیم موذن‌زاده اردبیلی نیز از موذنان برجسته و مشهور ایرانی و تاریخی جهان اسلام در آواز بیات ترک و در گوشه روح الارواح بود. اذان مرحوم موذن‌ زاده در در سال 1334 در استودیو یک رادیو ضبط شد و در سال 1387 به عنوان اثر ملی معنوی شناخته شد. اذان‌هایی که توسط او خوانده شده‌ است هنوز به عنوان زیباترین اذان‌های موجود در رسانه‌های صوتی و تصویری ایران پخش می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید