| by admin | No comments

“مستقیم_‌آبادی” با اجرای اقبال واحدی/ سرقت‌های تهران سریال شد- اخبار رادیو و تلویزیون – اخبار فرهنگی تسنیم


به گزارش خبرگزاری تسنیم، در بسته خبری امروز رادیو و تلویزیون یک خبر از شبکه یک و دو خبر از رادیو آمده که در ادامه به جزئیات آن توجه کنید:

ثروت در “مستقیم آبادی” شبکه یک

برنامه مستقیم آبادی با محوریت تمرکز بر  موفقیت کارآفرینان در شهرهای کوچک و روستاها از شبکه یک پخش می‌شود. 

این برنامه که در گروه دانش و اقتصاد شبکه یک سیما و در 26 قسمت تهیه شده است با به تصویر کشیدن  مدرن شدن فعالیت های کشاورزی و دامداری و صنایع روستایی به مهاجرت معکوس روستاییان هم اشاره می‌کند.

نگاهی به صادرات تولیدات این مراکز  و تلاش برای کم کردن وابستگی به درآمد نفت یکی دیگر از اهداف برنامه “مستقیم آبادی” است .

این برنامه پنجشنبه‌ها ساعت 13:30 با تهیه کنندگی و اجرای سیداقبال واحدی از شبکه یک سیما پخش می‌شود.

سرقت‌های مهم تهران سوژه یک نمایش شد

مجموعه نمایشی «کمین» با موضوع سرقت‌های مهم تهران برای پخش از شبکه‌های رادیویی نمایش و ایران آماده شده و قرار است از روز شنبه (22 آذرماه) پخش شود.

داستان نمایش «کمین» در مورد سرقت طلا و جواهر از یک خانواده است که در یک ساختمان در تهران زندگی می‌کنند. این خانواده چند همسایه دیگر هم دارند.

بنابر گفته زینب آرمند، نویسنده مجموعه رادیویی «کمین»،  در طول پنج قسمت، این سرقت چند بار دیگر از منزل سایر همسایگان هم تکرار می‌شود.  این مجموعه رادیویی به سفارش رادیو ایران در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده است که همزمان از رادیو نمایش نیز پخش می‌شود.

مجموعه رادیویی «کمین» به نویسندگی زینب آرمند، کارگردانی فریدون محرابی، تهیه‌کنندگی مهدی نمینی مقدم، افکتوری نازنین حسن‌پور، صدابرداری محمدرضا محتشمی و با هنرمندی پریسا مقتدی، بهرام سروری‌نژاد، شمسی صادقی، حمیدرضا هدایتی، محمدرضا قلمبر، قربان نجفی، محمد پورحسن، فریدون محرابی و تعداد دیگری از بازیگران رادیو، از روز شنبه (22 آذرماه)، ساعت 23:45 از رادیو نمایش پخش می‌شود و ساعت 22:30 به روی آنتن رادیو ایران می‌رود.

گفت‌و‌گو با فارسی زبانان غیرایرانی در«پارسی گویان»

محمدجعفر محمدزاده نویسنده و پژوهشگر زبان و ادبیات فارسی پنجشنبه 20 آذر در رادیو ایران از بهارستان جامی و تاثیر گلستان سعدی بر این اثر ماندگار سخن می‌گوید.

برنامه «پارسی گویان» با هدف تقویت وحدت میان فارسی زبانان پنجشنبه‌ها ساعت 16 با تهیه کنندگی محمد اسماعیل پور و اجرای حسن همایی و حضور دکتر محمدجعفر محمدزاده، نویسنده و پژوهشگر  زبان و ادبیات فارسی از رادیو ایران پخش می‌شود.

این برنامه سه‌شنبه‌ها بعد از خبر ساعت 23 از رادیو ایران بازپخش می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید