| by admin | No comments

مروری بر برخی از برنامه‌های دفاع مقدسی در کردستانمدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس استان کردستان گفت:۵۶۲ شهیده زن در استان کردستان نثار انقلاب شده که رشادت‌های آنان توسط مسئول مربوطه در حال ثبت شدن برای آیندگان است.

به گزارش ایسنا، سردار ذبیح‌الله مالکی در دیدار با حجت‌الاسلام علیرضا پورذهبی نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به عمده فعالیت‌های اداره‌کل حفظ آثار دفاع مقدس استان  کردستان توضح داد: همکاران بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در بحث فرهنگی و هر آنچه که مربوط به دوران دفاع مقدس است را رصد می کنند و در حفظ و نشر آن به عنوان یادگار برای نسل آینده مورد بهره‌برداری قرار می‌دهند. عمده کارهایی که توسط این مرکز رصد می‌شود بحث راهیان نور است که متاسفانه نزدیک به یک سال به خاطر بیماری کرونا فعالیت خاصی نداشته اما در سنوات گذشته در شمال غرب کشور بالغ بر ۱۰۰ هزار نفر کاروان راهیان نور از یادمان‌ها بازدید به عمل می‌آوردند.

مالکی با بیان اینکه بالغ بر ۷۰۰۰ پیشکسوت دفاع مقدس در این استان وجود دارد افزود: به تناسب و ظرفیت خود سالانه در هفته دفاع مقدس و در طول سال از این عزیزان تجلیل به عمل آورده‌ایم.  سالانه ۵۰ عنوان کتاب از خاطرات و وصیت‌نامه شهدا و هر آنچه که توسط بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس برای ما طی برنامه‌ای مشخص ابلاغ می‌شود، در استان کردستان چاپ و نشر داده می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در استان نزدیک به ۲۶۰۰ مدخل و نقاطی که درگیری‌ها انجام و محل شهادت شهیدان است شناسایی شده و از لحاظ دانشنامه در صدد تالیف آن هستیم که در سطح کشور به عنوان دایرةالمعارف از آن یاد می‌کنند که شهر سنندج به سهم خود نیز در آن دخیل است. مرکز نشر و ارزش‌های دفاع مقدس استان کردستان با پیش بردن برنامه‌ها و فعالیت فرهنگی در صدد ثبت رشادت‌های شهیدان این مرز و بوم در قالب برنامه‌های فرهنگی هستند.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان کردستان به شهدای زن در دفاع مقدس اشاره کرد و یادآور شد: ۵۶۲ شهیده زن در استان کردستان نثار انقلاب شده که رشادت‌های آنان توسط مسئول مربوطه در حال ثبت شدن برای آیندگان است.در برنامه دفاع مقدس و برای جلوگیری از تجمعات با رعایت پروتکل بهداشتی در قالب ۴۰ سالگی از ۳۰۰۰ نفر تجلیل به عمل خواهیم آورد که تا به حال از هزار و ۲۰۰ نفر از این عزیزان تجلیل شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید