| by admin | No comments

مدیران هیئت باید پدرانه به استقبال مسائل حوزه خانواده بروند- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم


به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، محمدحسین طاهری در دوازدهمین همایش مدیران هیئت‌های محوری و برگزیده کشوری که در سالن همایش‌های غدیر مجتمع یاوران مهدی (عج) قم برگزار شد، با اشاره به اهمیت موضوع هیئت و خانواده، اظهار کرد: در این حوزه نیازمند گفتمان عمیق بوده و بحث‌های مختلف این عرصه باید مورد مطالبه‌گری قرار بگیرد.

وی از تأکید مقام معظم رهبری نسبت به موضوع خانواده یاد کرد و گفت: در آستانه سالگرد این تأکید مقام معظم رهبری هستیم و باید پاسخ مناسب و گزارش عملکرد خودمان را برای ایشان آماده کنیم.

دبیر همایش مدیران هیئت‌های محوری و برگزیده کشور با بیان اینکه به اعتقاد بسیاری از متخصصان خانواده، مقام معظم رهبری اشراف و تسلط بسیاری در حوزه مسائل زن و خانواده دارند، گفت: رهبری عقیده دارند خانواده سلول تشکیل‌دهنده جامعه است و اگر این سلول آسیب ببیند جامعه نیز با مشکل مواجه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه خدمت به خانواده، خدمت به نظام اسلامی است، عنوان کرد: مدیر هیئت باید نگاهی پدری به اعضای هیئت خود و مردم داشته باشد و در این راستا نباید از هیچ اقدامی کوتاهی کند.

مسئول دفترخانواده جامعه ایمانی مشعر ادامه داد: در این عرصه از دولت نیز باید توقع دقیق و بجا داشته باشیم چرا که دولت نهادی حاکمیتی بوده و وظیفه تصدی‌گری و تسهیل‌گری دارد و  نمی‌تواند نقش نهاد دین یعنی هیئت و مسجد را در این مسیر پیاده کند.

وی با بیان اینکه جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی ظرفیت مطلوبی برای فعالیت در حوزه خانواده است، خاطرنشان کرد: اگرچه مباحث متعددی در حوزه خانواده وجود دارد، اما با استفاده از نظریات استادان و خبرگان این عرصه می‌توانیم به راهکاری مؤثر و اساسی درباره عملیات هیئت در حوزه خانواده دست یابیم.

طاهری با اشاره به اینکه امیدواریم بحث خانواده در کشور به تجلی و تعالی برسد و مسائل مرتبط با این حوزه به  حداقل ممکن برسد، تصریح کرد: جامعه ایمانی مشعر نیز تمام تلاش خود را با استفاده از ظرفیت‌های هیئت به کار می‌گیرد تا این مهم هرچه زودتر تداعی شود.

وی با بیان اینکه از ظرفیت بانوان برای حل مسائل نظام  مختلف باید استفاده کنیم، یادآور شد: تاکنون آن طور که باید و شاید نتوانسته‌ایم از  ظرفیت بانوان در هیئت بهره لازم را ببریم و به همین دلیل همایش بانوان فعال در عرصه هیأت باحضور بیش از 400 نفر از مدیران هیأت‌های بانوان و مسئول بخش خواهران هیأت‌های محوی کشور همزمان با این همایش در حال برگزاری است.  

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید