| by admin | No comments

مختار سائقی کرونا را شکست داد/ هفته بعد به فیلمبرداری “رعد و برق” برمی‌گردم- اخبار رادیو و تلویزیون – اخبار فرهنگی تسنیم


به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، بازیگر و طراح صحنه و لباس در سینما و تلویزیون است. با فیلم “ریشه‌ در خون” سیروس الوند وارد عرصه بازیگری شد و از همان سال‌ها در کنار بازیگری به عنوان دستیار صحنه و دستیار کارگران نیز به فعالیت پرداخت. مختار سائقی را با فیلم‌های سینمایی و سریال‌های تلویزیونی در ژانرهای مختلف می‌شناسند. اگر به فضای کمدی در سینما نگاهی کنیم “آقای هفت رنگ”، “رسوایی”، “چند می‌گیری گریه کنی” و در سریال‌های مهران مدیری نقش‌های متنوعی ایفا کرده است. اما بیشتر سائقی در نقش‌های منفی، روی پرده نقره‌ای و قابِ جادویی تلویزیون دیده شده است. 

او قبل از ابتلا به کرونا، در سریال “رعد و برق” بهروز افخمی که قرار است ایام ماه مبارک رمضان به آنتن شبکه پنج سیما برسد، ایفای نقش کرده و البته در “دادِستان” مسعود ده‌نمکی هم نقش زندانی را بازی می‌کند. ویدئویی تلخ از او با صدایِ گرفته و خس‌خس کرونایی، بسیاری از سینماگران و تلویزیونی‌ها را نگران کرد. با او تماس گرفتیم و از سختی‌های دوران کرونا گفت و از شکست این ویروس منحوس خبر داد.

مختار سائقی در گفت‌وگویی با خبرنگار خبرگزاری تسنیم  تأکید کرد: سوم آبان‌ماه در حال روزنامه خواندن، سردرد شدیدی گرفتم و از همان‌جا این ویروس خودش را نشان داد. به تازگی از صدایِ خس‌خس کرونایی خلاص شده‌ام و می‌توانم راحت‌تر صحبت کنم. خوشبختانه الان رو به بهبودم و منتظرم شنبه فرا برسد و آزمایش بدهم. بعد از اینکه جواب گرفتم که البته قطعاً می‌دانم کرونا را شکست داده‌ام. به شما هم می‌گویم که ان‌شاءالله از هفته آینده به سر صحنه فیلمبرداری در گرگان برخواهم گشت.

او در خصوص سریال “رعد و برق” بهروز افخمی، گفت: من در این سریال تلویزیونی نقش آرازخان، کاراکتر منفی را ایفا می‌کنم که به قولِ بهروز افخمی کارگردان، قرار است این کاراکتر و نوع شخصیت‌پردازی را برای اولین بار از مختار سائقی می‌بیند. فکر می‌کنم تا عید نوروز آنجا کار داشته باشیم. روحانی داستان ما که نقش مقابلم است را محمد فیلی ایفا می‌کند. امروز تلفنی در تماس بودیم هفته آینده چهارشنبه، پنجشنبه گرگان خواهم بود. 

سائقی درباره سختی‌های کرونا، تصریح کرد: واقعاً دو هفته درد کشیدم، بیماری غریبی است. بدنم شروع می‌کرد به تشنج، از خدا می‌خواستم یک ثانیه آرام باشم و دست و پایم نلرزد. در عین‌حال عرق می‌کردم و سینه‌ام سنگینی می‌کرد. نمی‌گذاشت راحت حرف بزنم. امیدوارم هرچه زودتر شرّ این ویروس منحوس، از کشورمان کم شود؛ مستلزم رعایت مردم است. 

او همچنین به حضورش در سریال “دادِستان” مسعود ده‌نمکی اشاره کرد و گفت: جالب است در “دادِستان” نقش شخصیتی را بازی می‌کردم که در زندان بود و میان این همه هنرور هراس داشتم که کرونا بگیرم. حتی به سفارش تهیه‌کننده همه تست کرونا می‌دادند به من گفتند تو کرونا داشتی و رد کردی. من در دو سه قسمت این سریال حضور دارم. 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید