| by admin | No comments

مجموعه اشعار “اسماعیل باستانی” صوتی شد- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم


به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ مجموعه شعر اسماعیل باستانی با عنوان ” تهران – لوبیتل – چشم‌های تو” با صدای شاعر از سوی انتشارات نیستان به شکل صوتی منتشر شد،‌ این کتاب صوتی مجموعه اشعاری است که لحظه‌های زندگی را به تصویر می‌کشد و از این رو گاه عاشقانه و جنون‌آمیز، گاه اجتماعی و گاهی آمیخته با سیاست است.

محمد صالح علاء در مقدمه‌ای که برای این کتاب نوشته، اسماعیل باستانی را شاعر پاره‌وقت خطاب کرده که بهترین فرصت‌های زندگی را به شعر اختصاص می‌دهد و مهم‌تر اینکه در همه زمان شهامت شاعر بودن را با خود دارد و از آنجایی که شاعر تمام‌وقت نیست، روشن است که هنوز بیشترین شعرهایش را نسروده.

صالح‌علاء می‌گوید برای شاعران پاره‌وقت، شعر هدف نیست بلکه ابزاری برای بروز جهان‌بینی‌شان است. جهان‌بینی‌ای که شخصی شده. به عقیده او اسماعیل باستانی واژه را در شعرهایش پرتاب می‌کند.

شعر باستانی شعر اشیاست. اشیایی که نشانه‌ای از شیئیت جهان، عالم، گیتی، دنیا، هستی و همانند این‌هاست. این اشیا در حقیقت از لوازم جان شاعر پاره‌وقت است. شاعر به اشیایی که کنار هم قرار گرفته‌اند، جان شاعرانه می‌دهد به صورتی که با حذف یکی از آن‌ها، جان دیگری نیز به خطر می‌افتد چرا که واژه ذره بنیادین شعر اشیاست. در چنین اشعاری هر واژه به تنهایی یک شعر است.

انتشارات نیستان این کتاب را  در یک ساعت به قیمت 8 هزار و 500 تومان منتشر کرده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید