| by admin | No comments

مأموریت بنیاد شهید بدون مشارکت نخبگان ایثارگر به سرانجام نخواهد رسید- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم


به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، امین داودی، نایب رئیس هیئت مدیره کانون همبستگی فرزندان شاهد کشور، با اشاره به مشکلات و نارضایتی‌های به‌وجود آمده در بین خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران گفت: با توجه به ظرفیت عظیم جامعه هدف در امور علمی و اجرایی، حل بحران‌های موجود در گرو مشارکت نخبگان ایثارگری در سیاست‌گذاری‌های کلی بنیاد شهید است و در این راستا می‌بایست بستر اعتماد و مشارکت تشکل‌های ایثارگران در ماموریت‌های فرهنگی و اجتماعی بنیاد شهید ایجاد شود.

وی افزود: ظرفیت ارزشمند سرمایه انسانی در کانون همبستگی وجود دارد که متشکل از شاخص‌ترین فرزندان شاهد کشور در هیات امناء و نخبگان اجتماعی در هیئت مدیره و هزاران فرزند شهید فرهیخته و فعال فرهنگی در تشکل‌های استانی این کانون است. ظرفیت اجرایی فرزندان شهدا در امور فرهنگی و اجتماعی کم‌نظیر است و جهت مشارکت مؤثر در امور فرهنگی و اجتماعی با متولیان امر اعلام آمادگی دارد.

داودی در ادامه تصریح کرد: تجربیات ما برخاسته از یک دهه حضور مؤثر کانون همبستگی در امور اجتماعی و اجرایی برخاسته از پیگیری‌های مسائل صنفی و رصد مستمر نقد و نظرات هزاران فرزند شهید در سالیان متمادی است. ما خواستار مشارکت فعال کانون همبستگی فرزندان شاهد کشور در امور سیاستگذاری و همکاری با بنیاد شهید و امور ایثارگران با هدف ارائه خدمت بهتر به جامعه ایثارگری هستیم.

نایب رئیس هیات مدیره کانون همبستگی فرزندان شاهد کشور با اشاره به مشکلات ساختار موجود از نگاه ایثارگران گفت: نبود ارتباط و زوال اعتماد بین فرزندان شاهد و خادمین شهدا از مهمترین مشکلات موجود است و می‌بایست تعامل هرچه بیشتر نخبگان و تشکل‌های ایثارگری با مدیران بنیاد شهید صورت بگیرد.

داودی با اشاره به رصد مشکلات موجود در قوانین و رویه‌های اجرایی موجود در حوزه ایثارگری توسط حقوقدانان کانون همبستگی فرزندان شاهد اضافه کرد: مکاتبه مفصلی با حجت‌الاسلام و المسلمین شهیدی محلاتی در خصوص معظلات و نارضایتی‌های خانواده معظم شهدا انجام داده‌ و امیدواریم فتح بابی جهت همکاری مشترک کانون و بنیاد فراهم شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید