| by admin | No comments

لزوم راه‌اندازی و تقویت هسته‌های هنری و ادبیِ بسیج در مساجد- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم


به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، امیر نصیربیگی در افتتاحیه دوره توانمندسازی مسئولین انجمن‌های ادبی و هنری سراسر کشور که در اردوگاه هفتم تیر شهرستان رامسر برگزار شد با اشاره به اینکه سازمان بسیج هنرمندان هر ساله برنامه توجیحی توانمندسازی را به میزبانی یکی از استانها برگزار می‌کند و امسال میزبان هنرمندان در شهرستان زیبای رامسر هستیم، گفت: امیدواریم این جلسات تخصصی  در پیشبرد اهداف سازمانی موثر واقع شده و با نقد سازنده، در فضایی دوستانه شاهد پیشرفت و تعالی سازمان باشیم و همچنین در این نشست‌ها جزییات امور را در جهت رسیدن به نتیجه مطلوب بررسی کنیم.

ریاست سازمان بسیج هنرمندان کشور با تأکید بر برنامه‌های سازمان بسیج هنرمندان تصریح کرد: سازمان در سال 98 شبکه‌سازی تخصصی هنرمندان بسیجی در قالب گروه‌های تخصصی را در دستور کار قرار داده خود تا از اقدامات انفرادی و موردی پرهیز شود و توجه و تمرکز بر عملکرد جبهه‌ای و شبکه ای  قرار گیرد.

تقویت و توسعه شبکه هنری و ادبی بسیج

بر پایه این گزارش به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج هنرمندان کشور،‌ نصیربیگی با اشاره به لزوم تشکیل انجمن‌های هنری و ادبی بسیج گفت: امروزه مجامع صنفی نقش ویژه و خاصی دارند که بر این اساس سازمان بسیج هنرمندان نیز در نظر دارد به جهت نقش‌آفرینی مؤثر و ویژه انجمن‌های صنفی هنری و ادبی، بسیج را تقویت و توسعه دهد تا به واسطه حضور انجمن‌ها در عرصه هنری و ادبی، نقش خود را به شایستگی ایفا کند.

نصیربیگی با تأکید بر اینکه مساجد از قدیم یکی از پایگاه‌های اصلی عقیدتی، اجتماعی، فرهنگی و هنری بوده است، خاطر‌نشان کرد: امروز در راستای توسعه و ترویج هنرِ مسجدمحور، لازم است هسته‌های هنری و ادبی بسیج را در مساجد راه‌اندازی و تقویت کنیم.

اجرای برنامه‌های ویژه در نیمه دوم سال

وی در ادامه به مسئله سوم که نقش‌آفرینی هنرمندان در عرصه‌های تخصصی است اشاره کرد و افزود: تمامی تلاشها و هماهنگی‌ها، ناظر بر این است که با تدوین برنامه‌های جامع و کارآمد، زمینه نقش‌آفرینی هنرمندان عزیز بسیجی را در قالب شبکه جامع هنری و ادبی بسیج فراهم ساخته و با تولید و اجرای برنامه‌های تأثیرگذار، سهم بسزایی در مدیریت عرصه و تغییر در موازنه‌های هنری و ادبی جامعه به سوی ارزشهای انقلابی و اسلامی باشیم.

نصیربیگی عنوان کرد که جشنواره  های سرود، خوشنویسی، عکس و شعر بسیج در نیمه دوم سال 98 همراه با تولیدات هنری و ادبی برگزار می‌شود.

 توجه به نقش صنایع دستی در اقتصاد مقاومتی

ریاست بسیج هنرمندان کشور تأکید کرد در تولید آثار هنری و ادبی، هدف‌گذاری خاصی در نظر گرفته شده که انتظار می‌رود تولیدات با نگاهی مسئله‌محور و بر اساس فرصت‌ها و ظرفیت‌های و چالشهای استان و شهرستان انجام و مورد نظر و توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه بخش اعظمی از هنرمندان عضو سازمان در کانونهای بسیج هنرمندان سازماندهی شده و مشغول فعالیت هستند، تأکید کرد: کانون الزام دارد توجه ویژه‌ای به  هنرمندان شهرستانها شود.  تلاش می‌کنیم با برگزاری دوره‌های توانمندسازی ارتباط تخصصی کشور، استان و شهرستان‌ها را تقویت کرده و هم‌افزا کنیم.

نصیربیگی با تأکید بر اینکه 156 رشته و 143 زیررشته در حوزه صنایع دستی داریم، گفت: با نگاهی جامع و خاص ضمن رونق تولید و احیای هنرهای سنتی و دستی، می‌توان در حوزه اقتصاد مقاومتی در سال رونق تولید، نقش مؤثری ایفا کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید