| by admin | No comments

فرهاد جم: تنور انتخابات را باید داغ نگه داریم/ بازیگر هرکاری نیستم و اجرایم از سرِ دغدغه است- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم


به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، این روزها کمتر او را با قامت بازیگر در سریال یا فیلم سینمایی می‌بینیم؛ بازیگری که فعالیتش را با تئاتر در سال 1370 و در سینما با “راه افتخار” داریوش فرهنگ سال 1373 آغاز کرد. در فیلم “پری” داریوش مهرجویی نقش کوتاهی داشت اما با اجرا کارش را در تلویزیون شروع کرد و مجری مسابقه “راز سیب” شد. در سریال “همسران” نامش بیشتر سر زبان‌ها افتاد؛ البته که در “دزدان مادربزرگ” بیشتر دیده شد.

چندی پیش بعد از “آسمان من” محمدرضا آهنج و “ماه و پلنگ” احمد امینی، روحانی سریال “ستایش”3 شد؛ اما خودش خیلی اصراری به حضور در همه نوع سریال، فیلم و نقشی را ندارد. به همین‌خاطر در “خانه تو” شبکه چهار سیما اجرا می‌کند. این ویژه‌برنامه زنده در هر قسمت به رویداد شاخص چهل سال گذشته کشور می‌پرداخت.

فرهاد جم درباره کم‌کاری‌اش در بازیگری سینما و تلویزیون  به خبرنگار خبرگزاری تسنیم، گفت: حالم با اینکه هرچیزی بازی نکنم بهتر است؛ البته در این سال‌ها همیشه پیشنهاد داشته‌ام اما نپذیرفته‌ام. بیشتر از اینکه بگویم دوست‌دارم در چه سریال‌ها و فیلم‌هایی حاضر باشم و یا چه نقش‌هایی به من پیشنهاد شود دوست دارم کارهای خوبی ساخته شوند.

وی افزود: نمی‌گویم امثال “اسپارتاکوس” بسازند  اما کارهایی که سرشان به تنشان بی‌ارزد روی آنتن برود و یا در سینما ببینیم. برای ما مخاطب مهم باشد که چه کسی این آثار را می‌بیند فقط روی آنتن بردن و پخش کردن اهمیت نداشته باشد.

او درباره اجرایش در شبکه 4 سیما،‌ گفت: حالم با اینکه هرچیزی بازی نکنم بهتر است. من در شبکه 4، مجری برنامه‌ام، چون باورم این است که جای ارتقای سواد مالی و ارتباطی و چنین برنامه‌هایی در تلویزیون خالیست. برنامه‌ای که به مردم آموزش‌های لازم را در مواجهه با اتفاقات مختلف بدهد. یعنی پس‌انداز کردن را به مردم بیاموزیم؛ اینکه خیلی‌ها بدانند بیمه اهمیت دارد؛ این دانش‌ها را در مدرسه و کلاس آموزشی به کسی یاد نمی‌دهند. یونسکو اعلام کرده که 12 سواد و دانش را باید بیاموزیم و در این صورت آدم باسوادی‌ایم و به مرور قرار است در این برنامه به آنها بپردازیم.

جم تأکید کرد: باید دانش‌های لازم را به مردم بدهیم که به درد زندگی‌شان بخورد. این برنامه را قبول کردم به خاطر این خدمات آموزشی به مردم و جامعه؛ حتی اگر عمری باشد علاوه بر سواد مالی و ارتباطی به سواد جنسی که تابو است نیز بپردازیم. کودکان و نوجوانان باید در این ارتباط سواد و دانش پیدا کنند که شاهد فاجعه نباشیم؛ به نوعی پیشگیری شود.  

این بازیگر سینما و تلویزیون در پاسخ به این سؤال که نظرتان درباره انتخابات دوم اسفندماه مجلس شورای اسلامی چیست، گفت: ان‌شاءالله انتخاباتی خوبی باشد؛ من به عنوان یک شهروند، اعتقاد دارم حضور در انتخابات خوب است، برای مردم و مملکت‌مان لازم است که تنور انتخابات را داغ نگه داریم. امیدواریم همه در انتخابات شرکت کنند و حضور پرشوری را شاهد باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید