| by admin | No comments

فراخوان مسابقه نقاشی «موزه را در خانه نقاشی کنید» منتشر شد- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم


به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، موزه ملی ایران از کودکان و نوجوانان درخواست کرد تا در تعطیلات نوروز 1399 که با قرنطینه خانگی برای قطع زنجیره‌ شیوع کرونا همزمان شده است، در رویداد مسابقه نقاشی کودک و نوجوان با عنوان «موزه را در خانه نقاشی کنید» شرکت کنند.

هدف از برگزاری این رویداد، آشنایی هرچه بیشتر کودکان و نوجونان با فرهنگ و هنر ایرانی و همچنین استفاده مفید از روزهای فراغت حضور در خانه بود.

در فراخوان منتشر شده توسط موزه‌ ملی ایران آمده است:‌ موزه ملی ایران با مشارکت کمیته ملی موزههای ایران ( ایکوم) و ستاد گردشگری شهرداری تهران دعوت به همراهی در برگزاری مسابقه نقاشی ویژه کودکان و نوجوانان می‌کند. موضوع مسابقه «موزه را در خانه نقاشی کنیم» است که برداشتی خلاقانه از بین 15 اثر تاریخی، فرهنگی است که به پیشنهاد موزه ملی ایران برگزیده شده‌اند. تصاویر منتخب در تارنمای موزه ملی ایران با پیوند http://irannationalmuseum.ir/fa/  قابل مشاهده است.

کودکان و نوجوانان 6 تا 12 ساله از 10 تا 20 فروردین 1399 می‌توانند تصویر اسکن نقاشی‌های خود را با تکنیک آزاد از طریق پست الکترونیک به نشانی irannationalmuseumkids@gmail.com با ذکر دقیق نام، مشخصات و شماره تماس ارسال کنند. از هر شرکت‌کننده در این فراخوان تنها یک اثر و در صورت تمایل کار گروهی کودکان و نوجوانان با مشارکت خانواده نیز پذیرفته می‌شود که اعلام این نکته هنگام ارسال اثر ضروری است.

زمان داوری آثار، ابتدای اردیبهشت امسال و اعلام نتایج اواخر همین ماه مشخص شده است. همچنین به برگزیدگانِ حداقل 20 اثر، جوایزی از سوی کـمیته ملی مـوزه‌هـای ایـران( ایکوم) و ستاد گردشگری شهرداری تهران اهدا می‌شود و در آینده‌ نزدیک نیز نمایشگاهی از بین آثار ارسالی نمایشگاهی در موزه ملی ایران برپا خواهند شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید