| by admin | No comments

عزیززاده: نقشه راه “طرح ملی حفظ قرآن” نیاز به بازنگری دارد- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم


به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، رهبر معظم انقلاب 8 سال پیش از ضرورت تربیت 10 میلیون حافظ قرآن‌کریم برای زمینه‌سازی تدبر در قرآن سخن گفتند و به دنبال این سخنان، بسیاری از مؤسسات و نهادهای قرآنی و فرهنگی دست به کار شدند تا گوشه‌ای از کار را به عهده گیرند و در تربیت حافظان قرآن سهمی داشته باشند.

آمارهای متنابهی در طول این سال‌ها گزارش شد و حتی برخی از مدیران قرآنی از تربیت 2 میلیون حافظ قرآن خبر دادند امّا “محمدمهدی عزیزاده”، مدیر دبیرخانه کمیسیون توسعه فعالیت‌های تبلیغ و ترویج قرآن‌کریم در چهل‌و هفتمین جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی که روز سه‌شنبه 10 دی‌ماه 1398 برگزار شد، آمار دیگری از تعداد حافظان کل قرآن اعلام کرد و ضمن انتقاد به اقدامات طرح ملی حفظ قرآن‌کریم، اشکالات زیادی را به این طرح وارد کرد.

عزیززاده در جمع اعضای شورای توسعه فرهنگ قرآنی گفت که نقشه راه جدی برای طرح ملی حفظ وجود ندارد و معتقد است برخورد با فرمایش مقام معظم رهبری با توسعه کلاس‌های مؤسسات حفظ قرآن‌کریم محقق نمی‌شود.

وی صراحتاً عنوان کرده که تعداد حافظانی که در کشور وجود دارد، حدود 25 هزار حافظ کل قرآن‌کریم است و فاصله بسیار زیادی با مطالبه مقام معظم رهبری دارد.

مدیر دبیرخانه کمیسیون توسعه فعالیت‌های تبلیغ و ترویج قرآن‌کریم معتقد است که طرح ملی حفظ قرآن در درجه اول و بیش از هر چیزی به فرهنگسازی نیاز دارد و گفته که باید نظام آموزش رسمی کشور درگیر کار حفظ شود و انداختن بار بر روی دوش مؤسسات، غیر از توسعه کلاس‌های آموزشی نتیجه دیگری ندارد و بازنگری در طرح ملی حفظ لازم به نظر می‌رسد. ضمن اینکه با چنین شیوه توزیعی، تمام اجرای اسناد متوقف باقی می‌ماند.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید