| by admin | No comments

ظریف فردا به پرس‌تی‌وی می‌رود/ پخش سریال‌های جدید از 6 شبکه رادیویی- اخبار رادیو و تلویزیون – اخبار فرهنگی فرهنگ و هنر


به گزارش خبرگزاری فرهنگ و هنر، در بسته خبری امروز رادیو و تلویزیون، خبرهایی همچون سریال‌های جدید رادیو، گفت‌وگوی ظریف در پرس‌تی‌وی و بازخوانی وضعیت زندان‌های ساواک در برنامه تلویزیونی “سرچشمه” را به همراه جزئیات در ادامه می‌خوانید:

پخش سریال های جدید از آنتن 6 شبکه رادیویی

این هفته، سریال‌های رادیویی «خانه بخت کجاست» ، «چشم روشن ماه» ، «اسارت» ، «هزاربرگ» ، «گلی در شوره زار» و « بچه محل» که به تازگی تولیدشان در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو به پایان رسیده از شبکه‌های رادیویی جوان، فرهنگ، معارف، نمایش، ایران و تهران پخش می‌شوند و علاوه بر آن در ساعات مختلف به روی آنتن شبکه رادیویی نمایش نیز می‌روند.

«خانه بخت کجاست» با محوریت اجتماعی درباره زندگی فردی به نام نیما را ایوب آقاخانی کارگردانی کرده است. این نمایش ساعت 8:45 صبح از رادیو نمایش پخش می‌شود و ساعت 2 بامداد روی آنتن رادیو جوان می‌رود.

«چشم روشن ماه» به کارگردانی ایوب آقاخانی داستان کیخسرو پسر سیاوش است که به کین خواهی خون پدرش سرزمین توران را به خاک و خون کشیده است. این نمایش ساعت 100 صبح از رادیو نمایش پخش می‌شود و ساعت 30 بامداد روی آنتن رادیو فرهنگ می‌رود.

نمایش «اسارت» نیز ساعت 17:30 از رادیو نمایش پخش می‌شود و ساعت 1:45 دقیقه بامداد روی آنتن رادیو معارف می‌رود. این نمایش به کارگردانی امیر زنده‌دلان درباره دو رزمنده مدافع حرم است که برای نبرد با نیروهای تکفیری به سوریه اعزام شدند.

از مجموعه«هزاربرگ» نیز نمایش‌ خانه اربابی به کارگردانی مینو جبارزاده ساعت 22 روی آنتن رادیو نمایش می‌رود که داستان زنی باردار در روستایی دور افتاده را روایت می‌کند.

ساعت 23:45 نیز رادیو نمایش سریال رادیویی «گلی در شوره‌زار» را روی آنتن می‌برد که همزمان از رادیو ایران در ساعت 22:30 پخش می‌شود. این نمایش به کارگردانی میرطاهر مظلومی درباره بخشی از زندگی خواجه نصیرالدین طوسی است.

در ادامه نمایش «بچه محل» نیز به نویسندگی کارگردانی مینوجبارزاده پخش می‌شود. این سریال که درباره داستان‌های تهران معاصر است ساعت 1 بامداد از رادیو نمایش پخش می‌شود و ساعت 22:30 روی آنتن رادیو تهران می‌رود.

گفت‌و‌گوی ظریف با مرضیه هاشمی/ پخش زنده از پرس تی‌وی

با نزدیک شدن به ضرب‌الاجل ایران برای توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی در پنجم اسفندماه، مجمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران طی گفت‌وگویی زنده با شبکه پرس تی وی توضیحاتی را در این خصوص ارائه می‌دهد.

ظریف در «رو در رو» با مرضیه هاشمی از انتظارات ایران از کشورهای عضو برجام  و سیاست‌های دولت بایدن در قبال این معاهده بین المللی سخن خواهد گفت و  در ادامه به نقش ایران در مذاکرات صبح میان طالبان و آمریکا اشاره خواهد کرد.

همچنین در این برنامه وزیر امور خارجه در خصوص ترور شهید سپهبد قاسم سلیمانی و پیگیری‌های حقوقی این موضوع در مجامع بین‌المللی صحبت خواهد کرد. مذاکرات آستانه و آینده سوریه، روابط ایران با کشورهای همسایه و انتخابات ریاست جمهوری سال آینده از دیگر محورهای مورد بحث در این برنامه خواهد بود.

برنامه «رو در رو» شبکه پرس‌تی‌وی فردا سوم اسفند ماه ساعت 11:30 صبح به وقت تهران روی آنتن می‌رود.

بازخوانی وضعیت زندان‌های ساواک در «سرچشمه»

برنامه «سرچشمه» امشب دوم اسفند ماه میزبان محمدرضا منصوری از زندانیان سیاسی پیش از پیروزی انقلاب اسلامی خواهد بود و در این برنامه وضعیت زندان‌های ساواک، شکنجه‌های مختلف ساواک و دسته بندی های سیاسی داخل زندان تبیین و بررسی می‌شود.

برنامه «سرچشمه» کاری از گروه تلویزیونی بسیج صدا و سیما است که موضوعات مختلف تاریخ انقلاب را با حضور شاهدان عینی و کارشناسان آن موضوع بررسی و برای اولین بار فیلم‌های کمتر دیده شده تاریخ انقلاب را منتشر می‌کند.

«سرچشمه» شنبه‌ها ساعت 19 از شبکه پنج سیما پخش خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید