| by admin | No comments

شرط پیروزی ملت ایران حرکت در مسیر الهی است- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم


به گزارش فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، پنجمین اجلاس سراسری فعالان مردمی جهاد و شهادت صبح روز پنجشنبه 12 دی‌ماه با حضور حجت الاسلام حسین جوشقانیان دبیر شبکه ملی وارثون، علی‌اصغر جعفری مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، حجت الاسلام محمدمهدی ماندگاری رئیس هیأت مؤسس شبکه ملی وارثون در سالن خلیج فارس موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، آغاز به کار کرد.

پنجمین اجلاس سراسری فعالان مردمی جهاد و شهادت با هدف تبیین کارکردهای فرهنگ جهاد و شهادت و هم افزایی فعالان این عرصه در گام اول و دوم انقلاب اسلامی شروع به کار کرد. برگزاری کمیسیون‌های مختلف در دستور کار پنجمین اجلاس سراسری فعالان مردمی جهاد و شهادت قرار داد.

در ابتدای این برنامه حجت الاسلام حسین جوشقانیان دبیر شبکه ملی وارثون، گفت: شبکه ملی وارثون، مجموعه‌ای متشکل از فعالان و مجموعه‌های مردمی فعال در عرصه جهاد و شهادت می‌باشد که برای رسیدن به کار جبهه‌ای در حوزه جهاد و شهادت براساس فرمایش مقام معظم رهبری در تاریخ 92/2/2 که فرمودند از افراد و حتی مجموعه‌ها به تنهایی کار بر نمی‌آید، باید یک کار وسیع جبهه‌ای انجام داد، این کار هم جز با حضور مردم امکان ندارد؛ یعنی ابتکارات مردم خیلی از کارها را می‌کند، دور هم جمع شده‌اند. تا باشد که به مدد شهدا در گام دوم انقلاب نیز همانند گام اول موفق شویم.

وی تاکید کرد: بیانیه گام دوم انقلاب، نقشه راهی است که به ما نشان می دهد آینده انقلاب اسلامی به کجا باید برسد. در واقع در پنجمین اجلاس بیشتر به دنبال هم افزایی مجموعه‌ها و فعالان جهاد و شهادت در سراسر کشور هستیم.

جوشقانیان در ادامه سخنان خود درباره فلسفه شکل گیری پنجمین اجلاس فعالان مردمی جهاد و شهادت گفت: در عرصه جهاد و شهادت 700 مجموعه در کشور فعالیت می کنند که 350 مجموعه با شبکه ملی وارثون ارتباط دارند.

در ادامه این برنامه حجت الاسلام  محمدمهدی ماندگاری، رئیس هیأت مؤسس شبکه ملی وارثون در پنجمین اجلاس سراسری فعالان مردمی جهاد و شهادت گفت: سخنان امام راحل و حضرت آقا کلام خدا و ولی خدا است. چون ولی خدا جز حرف خدا و کلام ولی خدا چیزی نمی‌گوید.

وی با تأکید بر این‌که اگر اراده امت در مسیر اراده خدا قرار گیرد، همه وعده‌های خداوند محقق می‌شود، بیان داشت: اراده امت امیرمؤمنان(ع) در کنار امیرمؤمنان(ع) که ولی خدا بودند، یکسان نبود. اراده امت امام حسن (ع) و امام حسین (ع) با ولی خدا در یک جهت نبود به همین دلیل شهادت امیرمؤمنان(ع) و حسنین (ع) رخ داد.

ماندگاری با اشاره به این‌که اراده امت حضرت روح الله و امت حضرت آقا با وجود این‌که این دو بزرگوار معصوم (ع) نیستند، هم راستا با اراده الهی است، گفت: چون امت با ولی خدا همراه هستند، دشمن عقب نشینی کرده است.

وی یادآور شد: البته معنایش این نیست که قدرت ولی فقیه از امام معصوم(ع) بیشتر است بلکه نشانگر آن است که پیوند میان امت و ولایت محکم است. قاعده الهی این است که اگر در مسیر الهی حرکت کنیم، پیروز می‌شویم.

این استاد حوزه اصل نخست برای حرکت در مسیر اراده الهی را نترسیدن دانست و گفت: پس از انقلاب نبی اکرم(ص) مردم ترسیده و خانه نشین شدند. اگر امروز ما نیز بترسیم انقلاب زمین گیر می‌شود.

وی با اشاره به این‌که بصیرت به معنای فهمیدن است و به سن و مدرک بستگی ندارد، خاطرنشان کرد: بصیرت نباشد آیت الله العظمی هم به جای هفته وحدت، هفته برائت را پایه گذاری می‌کند.

ماندگاری بیان داشت: بصیرت ولی خدا از همه بیشتر است. امروز مسئولان مذاکره کننده 7 سال بعد فهمیده اند آمریکا قابل اعتماد نیست ولی امامین انقلاب از 40 سال پیش این موضوع را دیدند.

وی افزود: قدر ولی خدا را ندانیم حجاج‌های دنیا نصب ما می‌شود. رمز این‌که در مسیر اراده الهی قرار گیریم نترسیدن است. از سه چیز نباید بترسم: از کمی عدد، از مشکلات و از سختی‌ها و  نتیجه نترسیدن ولی خدا این است که حاضر نمی شود نامه ترامپ را بپذیرد.

استاد حوزه اصل دوم برای قرار گرفتن در مسیر اراده الهی را امیدواری برشمرد و اظهار کرد: امروز نارضایتی مقداری در جامعه است ولی نباید تبدیل به ناامیدی شود. وقتی نارضایتی و ناامیدی باشد سبب اغتشاش می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه قوای سه‌گانه، دانشگاه، حوزه، صدا و سیما و… در تراز نداریم. البته برخی خوب کار می‌کنند ولی خب کافی نیست.

ماندگاری سومین اصل را کم نگذاشتن بیان کرد و عنوان کرد: مشکل مملکت ما به سبب کم گذاشتن برخی از افراد در شرایط سخت و بحرانی است. باید در تکلیف خود مجاهدت کرد. هیچ کسی نباید در تکلیف خود کم بگذارد. مردم در انتخابات مجاهد و مقام انتخاب کنند، قوم خویش بازی را کنار بگذارند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید