| by admin | No comments

“سه‌شنبه‌های تکریم” در 25 هزار کانون مسجد سراسر کشور اجرا می‌شود- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم


به گزارش خبرگزاری تسنیم، طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم به همراه رونمایی از پوستر این رویداد، عصر سه‌شنبه 10 تیرماه با حضور «سیدعباس صالحی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، «سعید اوحدی» معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و حجت‌الاسلام «حبیب‌رضا ارزانی» رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور و «محمدمهدی احمدی» مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی در منزل شهیدان «خالقی‌پور» آغاز شد.

 حجت‌الاسلام حبیب‌رضا ارزانی در این مراسم که با حضور مادر شهیدان خالقی‌پور برگزار می‌شد، ضمن تقدیر از مادر دلاور و غیور شهیدان خالقی‌پور اظهار کرد: این بانوی انقلابی در واقع ام‌الشهدای ایران اسلامی است و امروز توفیق شد تا مهمانشان باشیم و سخنانی که با صمیمت و گرمی لهجه بیان می‌کنند استفاده کنیم.

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد ادامه داد: طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم به برکت دهه کرامت و میلاد حضرت علی بن موسی الرضا(ع)، به عنوان سنت حسنه پایه‌گذاری شد و با حضور در منزل معنوی شهیدان خالقی‌پور کلید خورد و امیدوارم که همه مسئولان کشور، ائمه جمعه، جامعه اسلامی این طرح را در برنامه‌های خود قرار دهند، به ویژه آنکه این حرکت از مساجد آغاز شده است.

وی با اشاره به بخش‌هایی از سخنان مادر شهیدان خالقی‌پور مبنی بر اینکه خانواده‌های شهدا چیزی جز تفقد و دلجویی نمی‌خواهند، افزود: این بزرگ‌ترین افتخار برای ما محسوب می‌شود که از خانواده شهدا دلجویی کنیم.

 حجت‌الاسلام ارزانی در ادامه خطاب به مادر شهیدان خالقی‌پور گفت: ما همانند فرزندانتان هستیم، امید داریم که در طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم شما نیز حضور داشته باشید و همراه ما به دیدار خانواده شهدا بیایید.

وی ادامه داد: این حرکت فرهنگی به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس سرلوحه فعالیت‌های 25 هزار کانون فرهنگی هنری در سراسر کشور قرار گرفته به گونه‌ای که مرحله به مرحله از شهر و روستا آغاز شده و ادامه خواهد یافت، امیدواریم که این حرکت ادای دین به شهدا باشد و بتوانیم ذیل این اقدام به آرمان‌های آنان نزدیک شده و مدیون خون آنها نشویم.

بر پایۀ این گزارش، طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم، با محوریت تجلیل از خانواده شهدا و ایثارگران به همت ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور و به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید