| by admin | No comments

سریال کودک شبکه قرآن “مهرماه” پخش می‌شود- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم


به گزارش خبرگزاری تسنیم، ‌جواد شیخ اکبری مدیر شبکه قرآن و معارف سیما از محل ضبط سریال “یکی بود ،یکی نبود” بازدید و با عوامل این مجموعه  در محل ضبط برنامه  گفت‌وگو کرد و از حضورشان در شرایط سخت کرونایی با نیت نشر معارف قرآن و اهل‌بیت تشکر کرد. او گفت:‌ مجموعه نمایشی “یکی بود یکی نبود”هم به لحاظ محتوا و هم به لحاظ تکنیک ساخت جزو کارهای ویژه شبکه قرآن و معارف سیما در حوزه کودک است  و در آن آموزه ‌های اخلاقی و دینی در قالب قصه و داستان و با زبان کودکانه به تصویر کشیده می‌شود.

شیخ اکبری افزود: شبکه قرآن و معارف سیما تاکنون در حوزه نمایش برای کودکان کار جدی نداشته و با توجه به اهمیت حوزه کودک و نوجوان مقرر شد که اولین  تولید برنامه نمایشی شبکه در 10 سال اخیر به  حوزه کودک اختصاص یابد.

در این بازدید پرویز امیری تهیه‌کننده مجموعه نمایشی “یکی بود یکی نبود” گفت: این مجموعه نمایشی در شرایط کنونی و شیوع بیماری کرونا با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، تب‌سنجی و ضدعفونی کردن محل ضبط برنامه، تولید می‌شود. “یکی بود یکی نبود” تلفیقی از واقع‌گرایی و فانتزی است و در آن بازیگران در کنار عروسک‌ها به ایفای نقش می‌پردازد تا موضوع کلی برنامه برای بچه ها قابل باور باشد.

وی اظهار کرد: موضوع  مجموعه عروسکی “یکی بود یکی نبود” قصه دو بچه است که پدربزرگ‌شان نویسنده کتاب کودک است و به طور ناخواسته بچه‌ها را وارد فضای قصه‌ها می‌کند و ان‌شا‌ءالله ضبط این برنامه تا اواسط مرداد سال جاری به پایان می رسد و از مهر ماه آماده پخش خواهد شد.

مجموعه تلویزیونی قصه‌های شهر عروسکی “یکی بود یکی نبود”، برای 3 فصل  و در 30 قسمت تولید می‌شود و در موضوع کلی آن  داستان خواهر و برادری است به نام نوید و ندا که پدربزرگشان نویسنده کتاب کودکان بوده و برای آنها کتابی مفید و آموزنده به یادگار گذاشته است. پدربزرگ در این کتاب داستان‌های کودکانه قدیمی را جمع‌آوری کرده و بچه‌ها به واسطه کتاب وارد دنیای قصه‌ها می‌شوند. نوید و ندا در مسیر این ماجراجویی‌ها درس‌های بسیاری می‌گیرند و نکته‌های اخلاقی فراوانی را در سبک زندگی اسلامی ایرانی با بهره‌گیری از امثال و حکم قرآنی می‌آموزند.

طراح و کارگردان این مجموعه رئال-عروسکی مرضیه منصوری است و نویسندگی آن را نیوشا صدر برعهده دارد. در این مجموعه بازیگرانی چون مریم سعادت، حسین رفیعی، رامین ناصرنصیر، بهشاد مختاری و فهیمه باروتچی به ایفای نقش می‌پردازند.

سرپرست گروه کارگردانی پیام حنفی، مدیرفیلمبرداری حمید رحیم‌زاده، تدوینگر مجید شتی، طراح دکور شبنم جمالی، طراح صحنه مهتاره علیزاده، طراح گریم بابک شعاعی، طراح لباس نازی خاتمی، مدیرتولید علیرضا چنگیزی است.  شخصیت‌های نوید و ندا که قهرمانان اصلی داستان‌ها هستند را بازیگران کودک عسل شاکری و پرهام موحدی بازی می‌کنند. همچنین بنفشه بدیعی به عنوان طراح عروسک و مشاور پروژه در مجموعة “یکی بود یکی نبود” حضور دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید