| by admin | No comments

سریال “شرم” در خاوران تمام شد- اخبار رادیو و تلویزیون – اخبار فرهنگی تسنیم


به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، “شرم” نام سریال جدید تلویزیون است که بعد از 4 ماه در پردیس تئاتر تهران به فیلمبرداری‌اش پایان داد. این سریال در لوکیشن‌های مختلفی جلوی دوربینِ احمد کاوری رفت. در کنار حضور بازیگران کارکشته‌ای همچون ابوالفضل پورعرب و اردلان شجاع‌کاوه، آخرین روزهای حضور سیروس گرجستانی در این مجموعه تلویزیونی رقم خورد. 

بعد از درگذشت این هنرمند به یادماندنی دنیای تصویر، گروه به سراغ بازیگر دیگری به نام سیاوش طهمورث رفتند که امیر پوروزیری تهیه‌کننده این سریال به خبرنگار تسنیم  گفته بود: وقتی خبر فوت آقای گرجستانی را شنیدیم قاعده کار این است که ندانی باید چه کار کنی و چطور ادامه بدهی. ما مجبور بودیم ادامه دهیم و فکر کنیم چطور پیش برویم.. بیش از 200 دقیقه با سیروس گرجستانی ضبط کرده بودیم و این لحظات بسیار لذت‌بخش بودند. بسیاری به ما می‌گفتند عاقبت فیلم چه می‌شود و بدون حضور ایشان چه می‌کنید و ما گفتیم حضور ایشان خیلی برای ما مهم است. نشستیم و فکر کردیم گزینه‌های مختلف پیشروی ما بود که ترجیح دادیم نقش حذف نشود.

شبکه سه سیما , تلویزیون , صدا و سیما , سریال ,

او درباره حضور سیاوش طهمورث به جایِ مرحوم گرجستانی، توضیح داد:  بعد از اینکه تصمیم گرفتیم نقش حذف نشود، به سراغ ایده‌های دیگر رفتیم مثل بدلسازی و شبیه‌سازی که چند پلان گرفتیم اما واقعیت این بود که ما به بازیگر حرفه‌ای برای پیش بردن این نقش و داستان مربوط به کاراکتر نیاز داشتیم. خواستیم با بیننده صادق باشیم بنابراین به سراغ گزینه‌ای در حد و اندازه‌های گرجستانی برویم و سیاوش طهمورث انتخاب شد. جالب است که سیروس گرجستانی در تئاتر بسیار درخشان “معرکه در معرکه” به نویسندگی طهمورث و داود میرباقری و البته کارگردانی خود طهمورث بازی کرده بود. به همین خاطر به سراغ او رفتیم.

داستان سریال “شرم”دو شخصیت محوری و اصلی دارد؛ اولین کاراکتر محوری “شرم” را ابوالفضل پورعرب ایفا می‌کند که در مقطع جدی داستان قرار دارد و نقش دوم و مهمِ “شرم” را فاطمه گودرزی بازی می‌کند. داستان، مثلت جوانی دارد که الهام طهموری، میلاد میرزایی و نیما نادری بازیگران آنند.

شبکه سه سیما , تلویزیون , صدا و سیما , سریال ,

الهام طهموری یکی از بازیگران این سریال تلویزیونی است. او نقش دختر فاطمه گودرزی یا پوران داستان را ایفا می‌کند. طهموری در پاسخ به این سؤال که چه چیزی و نکته‌ای شما را وسوسه کرد تا در سریال “شرم” ایفای نقش کنید، به خبرنگار تسنیم  گفت:  خیلی چیزها. یکی از آنها کاوری و دیگری بازیگران مقابلم و پارتنرها برای کم کسی پیش می‌آید.  اگر به بازیگری که چنین ترکیب بازیگرانی دارد ، کار پیشنهاد شود برایش دلچسب است. پارتنرهایی مثل ابوالفضل پورعرب و فاطمه گودرزی، جهان دیگری به روی من باز  کرد. من اینجا دختر خانم گودرزی‌ام و برایم جالب است شبی با ایشان کار داشته باشم استرس ندارم و با نهایت اعتماد به نفس جلوی دوربین قرار می‌گیرم.

به گزارش تسنیم، سریال “شرم” بر اساس فیلمنامه‌ای از سعید فرهادی و با حضور بازیگرانی چون ابوالفضل پورعرب، فاطمه گودرزی، فریبا متخصص، نسیم ادبی، سید مهرداد ضیایی، آشا محرابی، الهام طهموری، میلاد میرزایی، نیما نادری و مرحوم سیروس گرجستانی به تولید رسیده است.

پیگیری‌ها نشان می‌دهد این ملودرام تلویزیونی قرار است بعد از مجموعه “021” از شبکه سه سیما پخش شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید