| by admin | No comments

ساخت‌وساز در جوار شاهزاده‌حسین(ع) همدان مورد تأیید نیستایسنا/همدان معاون میراث فرهنگی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان گفت:
عملیاتی که در جوار شاهزاده‌حسین(ع) شهر همدان انجام می‌شود مورد تأیید میراث فرهنگی نیست و باید متوقف شود.

سیده مریم مختارموسوی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره ساخت‌وسازهای اخیر در جوار شاهزاده حسین(ع) همدان بیان کرد: اداره‌کل میراث فرهنگی استان همدان در ماه‌های اخیر قرارداد مطالعاتی با دانشگاه بوعلی‌سینا درباره بررسی شرایط شاهزاده حسین(ع) و ‌امکان طرح توسعه آن منعقد کرده است.

وی ادامه داد: همه موارد باید در شورای فنی استان و ‌متعاقبا در شورای فنی وزارت میراث فرهنگی مطرح شود و در دستور کار قرار گیرد. 

مختارموسوی بیان کرد: شاید این مطالعات و عملیات یک مسیر را طی کند اما تا زمانی که مطالعات از سوی استان و ‌مرکز مصوب شود عملیات باید متوقف شود سپس مراحل بعدی صورت بگیرد.

به گزارش ایسنا، آستان مقدس شاهزاده حسین(ع) یکی از امامزادگان شهر همدان است که علاوه بر جایگاه ویژه مذهبی دارای ارزش تاریخی نیز است، این بنا در محدوده بافت تاریخی همدان قرار دارد و طبق ضوابط نباید ساخت‌وساز و تعریض در آن صورت بگیرد این درحالیست که چندیست ساخت و سازهایی در جوار این آستان در حال انجام است.

در ضمن طرح حفاظت و ‌توسعه این آستان مقدس در استانداری همدان در دست تهیه است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید