| by admin | No comments

زندگی‌نامه محافظ امام خمینی(ره) سوژه ماهنامه فکه شد- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم


به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا, صد و نود وپنجمین شماره ماهنامه «فکه» در مرداد ماه 98 منتشر شد. «روح خروشان» پرونده ویژه سردار آزاده سید علی اکبر مصطفوی, «شیـرینی یک دهه مقاومت» گفت‌و‌گو خاطرات سردار آزاده سیدعلی اکبر مصطفوی و همسرش از آغازین روزهای آزادی, «حاجی این پسرته!» گفت‌وگو با سید علی‌اصغر مصطفوی فرزند سردار آزاده سید‌علی‌اکبر مصطفوی, قهرمان من بابا، گفت‌وگو با فخری سادات مصطفوی فرزند سردار آزاده سید‌علی‌اکبر مصطفوی, ما فقط خدا را داریم، گفت‌و‌گو با آزاده جانباز محمدرضا عسگرخانی, «به او افتخار می‌کنیم» سردار آزاده سیدعلی‌اکبر مصطفوی به روایت هم‌رزمان از مطالب این شماره از ماهنامه فکه است.

حرف اول؛ مقاومت, مواظب باشید! این‌جا ایران است, و بال برای پریدن, از بدامن و امیر انتظام تا جیسون رضاییان, ام البنین ایران از دیگر مطالب صد و نود و پنجمین شماره این ماهنامه فکه است.

سردار سیدعلی اکبر مصطفوی در آبان سال 1323 در روستایی از توابع نیشابور به دنیا آمد. پدرش روحانی مجتهد مبارزی بود که با رژیم سفاک پهلوی مبارزه می‌کرد.  پس از اتمام دوره سربازی به عنوان سرباز نمونه به گارد جاویدان سلطنتی معرفی و استخدام شد و توانست در چندین مسابقه تیراندازی و کشتی در داخل و خارج ایران رتبه کسب کند.  او بعد از سر دادن شجاعانه سرود «خمینی ای امام» در داخل آمادگاه کاخ نیاوران توانست به کمک دوستانش از ارتش فرار کند و به نیروهای انقلابی در مدرسه علوی بپیوندد. 

از همان روزهای آغازین انقلاب به دلیل مهارت‌های بالایش در تیراندازی و حفاظت، چندین بار به عنوان فرمانده نیروهای محافظ حضرت امام انتخاب شد و مسئولیت آموزش تمامی محافظین رهبر بر عهده‌اش بود. چندی بعد، با بالا گرفتن ناامنی‌ها در کردستان، به دستور شهید محمد منتظری و بخاطر تخصصش در جنگ پارتیزانی راهی کردستان شد و در چندین عملیات درون‌ و برون مرزی، علی‌الخصوص آزادسازی مریوان و فتح پاوه توانست با کمترین تعداد شهید و جانباز، پیروز میدان باشد. 

و بالاخره در شهریور سال 59، با آغاز جنگ تحمیلی اسیر دشمن شد و ده سال را در اردوگاه‌های مخوف رژیم بعث با هویت جعلی، صبورانه و فداکارانه در کنار حاج آقای ابوترابی گذراند. پس از بازگشت به ایران به پاس خدمات بی‌بدیلیش در دوران اسارت، آزاده ممتاز نام گرفت.

به گزارش تسنیم، مؤسسه فرهنگی هنری جنات فکه فعالیت خود را در سال 1377 با انتشار ماهنامه «فکه» آغاز کرد. در این ماهنامه به زندگینامه و سیره شهدا و مطالب مربوط به انقلاب اسلامی و دوران هشت سال دفاع مقدس به منظور هرچه بیشتر آشنا ساختن اشخاص علاقمند، به خصوص نسل سوم و چهارم انقلاب با مفاهیم ارزشی پرداخته می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید