| by admin | No comments

«رویای خیس در حوالی پلک‌هایت»


ایسنا/بوشهر نمایش «رویای خیس در حوالی پلک‌هایت» به کارگردانی “علیرضا بحرینی‌زاده” به مدت ۱۰ شب در پلاتو استاد عباس‌زاده برازجان به روی صحنه رفت.

داستان نمایش «رویای خیس در حوالی پلک‌هایت» بخشی از تاریخ مشهد و فرهنگ ایرانی اسلامی در سال‌های ۱۲۵۰ و ۱۳۰۰ را به تصویر می‌کشد و همچنین اشاره‌ای به علاقمندی مردم به امام رضا (ع) دارد که برگرفته از قصه‌های ادبیات فولکولوریک با جغرافیای خراسان است. این نمایش نگاه موشکافانه و به دور از کلیشه‌های همیشگی به مقوله عشق دارد، و عشقی که در دربار حاکمان وقت خراسان برای قهرمان این قصه رخ می‌دهد در جایی که همه او را می‌بینند و این بار او یک بار اتفاقی دیگران را می‌بیند و همین سرآغازی برای قصه عشقی متفاوت می‌شود.

نویسنده این نمایش “احسان روحی” بوده و “ندا حیدری”، “بهار قائد”، “پدرام اطمینان”، هادی زنگنه برازجانی”، “ساناز دانشگر”، و “محب حسنیان” در آن نقش آفرینی کرده اند.

به گزارش ایسنا، کتاب نمایشنامه «رویای خیس در حوالی چشم‌هایت» به تالیف احسان روحی شهریور ۹۴ در تهران و توسط انتشارات آویسا منتشر شد. در بخشی از نمایشنامه «رؤیای خیس در حوالی پلک‌هایت» می‌خوانیم: «تمام تاروپود این دو تا یک‌ طرف و درد بی‌درمان این ساز یک‌ طرف. انگار یک سیم این تار مال خودش است و یک سیمش مال دل من. اما وقتی بچه‌هایم را ول می‌کنم و چشم‌هایم را می‌بندم هم، دلم آرام نیست».

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید