| by admin | No comments

روایت شهید حسن باقری از اخلاص بسیجیانیک بسیجی پشت پیراهنش نوشته بود؛ «ورود ترکش و توپ و خمپاره ممنوع!» یعنی اصلاً با زندگی دارد این‌جوری برخورد می‌کند.

به گزارش ایسنا، شهید حسن باقری در تاریخ ۱۰ / ۶ /۱۳۶۱ در تیپ ۲۱ امام رضا(ع) با اشاره به اراده و ظرفیت بالای توانایی نیروهای بسیجی سخنرانی کرده است و به بهانه هفته بسیج بخشی از این سخنرانی باز نشر می‌شود.

* از خبرنگاری تا فرماندهی

حسین باقری (غلامحسین افشردی) از نوابغ اطلاعات و عملیات می‌گوید: «بسیجی‌ها می‌گویند: «آقا! شما به ما بگویید فقط چه می‌خواهد اسلام؟» به خدا به این‌ها می‌گوییم: «اسلام می‌گوید ۳۰-۲۰ کیلومتر بدو برو، ۳۰-۲۰ کیلومتر بِدو می‌رود. »

یک بسیجی می‌گفت:«من این را می‌دانم که اسلام به من می‌گوید: «اهدِنَا الصِّراطَ المُستَقِیمَ؛ من اینجا را مستقیم می‌گیرم می‌روم کربلا،» این‌قدر هم مخلص است؛ پشت پیراهنش نوشته بود؛ «ورود ترکش و توپ و خمپاره ممنوع!» یعنی اصلاً با زندگی دارد این‌جوری برخورد می‌کند، بچه خُلی نیست که این را بنویسد ورود ترکش و خمپاره ممنوع، این‌جوری برخورد می‌کند، می‌گوید: «خرمشهر دیدی آمدیم، کربلا می‌آییم.»

خُب این فرهنگ آن بسیجی است. این فقط مانده که تو یادش بدهی بجنگد، به او بگویی چه‌کار بکن.  تا حالا شده یک بسیجی بیاید از یک فرمانده گردان بپرسد اینجایی که ما داریم می‌رویم، چرا می‌رویم؟»

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید