| by admin | No comments

روایت دارابی از 14 کلمه پرتکرار در وصیتنامه شهید سلیمانی- اخبار رادیو و تلویزیون – اخبار فرهنگی تسنیم


به گزارش خبرگزاری تسنیم، علی دارابی در آیین اختتامیه نخستین همایش علمی رسانه و مکتب سلیمانی که در سالن همایش‌های بین‌المللی رسانه ملی برگزار شد با تشکر از اهتمام دانشگاه سازمان صدا و سیما و سایر برگزارکنندگان این همایش اظهار کرد: این رویداد مهم رسانه‌ای نقش مهمی در تبیین دیدگاه‌ها، مواضع و شناخت بیشتر و بهتر از سردار سلیمانی خواهد داشت.

وی تصریح کرد: تشکیل دبیرخانه دائمی و بین‌المللی شدن این همایش با حضور اساتید برگزیده دانشگاهی امری ضروری است که پیشنهاد می‌کنم در این زمینه بررسی‌های لازم صورت بگیرد.

معاون امور استان‌های سازمان صداوسیما با بیان اینکه تحلیل محتوای وصیتنامه شهید سلیمانی یکی از مهم‌ترین منابع برای شناخت افکار، اندیشه‌ها و منظومه فکری این شهید والامقام است گفت: در تحلیل محتوای وصیتنامه حاج قاسم سلیمانی 14 مسئله باید مورد توجه قرار گیرد، مسائلی همچون تبعیت از اهل بیت(ع)، دین‌مداری، دفاع از دین، دفاع از مظلوم، حفظ نظام، حفظ ایران اسلامی، تأکید بر ولایت فقیه، همراهی با امام و رهبری، دوری از تفرقه، اخلاق‌مداری در عرصه سیاست، قدرشناسی از امنیت جامعه، بزرگداشت شهدا و خانواده آنها و تربیت عالی و دینی که همگی جزو شاخصه‌های اصلی شخصیتی و سیره شهید قاسم سلیمانی به شمار می‌رفتند.

دارابی با بیان اینکه 14 کلمه پر تکرار در وصیت‌نامه این شهید بزرگوار وجود دارد گفت: اسلام، ولایت فقیه، مردم و ملت، جمهوری اسلامی، حق و حقیقت، ایران، امید، عمل، عشق و خانواده از جمله این مواردند.

معاون امور استان‌های رسانه ملّی با طرح این پرسش که راز محبوبیت و تأثیرگذاری شهید سلیمانی چه بوده است عنوان کرد: در پاسخ باید گفت در تاریخ انسان‌های بسیاری هستند و امروز هم وجود دارند که در عرصه‌های مختلف شهرت ملی و جهانی داشته‌اند اما از میان آنها تعداد اندکی به درجه مقبولیت اجتماعی نائل شده‌اند، شهید سلیمانی بی‌تردید قهرمان بزرگ، سردار محبوب برای ایرانیان و انسان‌های آزاده جهان است.

وی افزود: خداباوری، اخلاص و تواضع  فروتنی، عطوفت و محبت، منطق و عقلانیت، خدمت بدون منت به مردم، بصیرت، شجاعت، خودباوری و اعتماد به نفس، که در برگیرنده هویت فردی شهید سلیمانی‌اند، راز مقبولیت اجتماعی او بوده‌اند.

دارابی به دیگر ویژگی‌های بارز شهید سلیمانی پرداخت و گفت: از جمله این خصوصیات می‌توان به عملکرد فراجناحی، استکبار ستیزی، انقلابی‌گری، ولایت‌پذیری، دشمن‌شناسی، وظیفه‌شناسی و در یک کلام، فرزند زمان خویش بودن اشاره کرد.

معاون امور استان‌های صداوسیما با بیان اینکه نیاز امروز ما به شهید سلیمانی فراتر از آن چیزی است که گمان می‌بریم خاطرنشان کرد: برپایی نکوداشت، بزرگداشت، همایش، میزگرد، ساخت مستند و سریال، اختصاص پایان نامه‌های دانشگاهی و نیز انتشار کتاب و مقالات مختلف در سطح داخلی و منطقه‌ای و جهانی کاری بس ضروری است که برعهده ما است.

وی با تأکید بر اینکه در عرصه حکمرانی و نظام مدیریتی کشور نیاز امروز ما به سلیمانی مشهود است افزود: او قدرت مدیریتی و رهبری بالایی داشت به طوری که از گروه‌های کوچک و نامتحد، اجتماعات بزرگ و متحد می‌ساخت، بنابراین عقیده دارم در جنگ، مقاومت، عرصه جامعه، فرهنگ و سیاست امروز نیازمند این مردانیم.

دارابی با بیان اینکه شهید سلیمانی همه گرایشات سیاسی درون نظام را محترم می‌شمرد اما جامعه را به مثابه یک خانواده تلقی می‌کرد گفت: او همواره از مسئولان و مدیران کشور می‌خواست با مردم چون پدری مهربان رفتار کنند. 
دارابی 40 تکه کردن پازل عرصه رقابت سیاسی را امری نکوهیده نزد شهید سلیمانی برشمرد و گفت: او خط‌کشی‌ها و مرزهای نادرست سیاسی را که نیروهای انقلاب را از هم جدا می‌کرد برنمی‌تافت زیرا فراتر از جریانات سیاسی موجود می‌اندیشید و عمل می‌کرد.

معاون امور استان‌های صدا و سیما مدیریت کارآمد را یکی از ویژگی‌های بارز شهید سلیمانی دانست و افزود: امروز به مدیرانی نیازمندیم که در برابر فساد قاطع و کارآمد عمل کنند، شجاع و دارای قدرت ریسک بالا در تصیمات استراتژیک و دارای نگاه راهبردی، حضور فعال در همه عرصه‌ها باشند، و شهید سلیمانی به راستی الگویی کارآمد در این زمینه است.

وی تصریح کرد: نسل جوان امروز شهدایی همچون چمران، باکری، همت، زین‌الدین، خرازی و باقری را ندیده‌اند اما این توفیق را داشته‌اند که با شهید سلیمانی هم‌دوره باشند زیرا او از نظر فضایل فردی، ویژگی‌های مدیریتی، سلوک و روش زندگی یک الگوی کامل و دست یافتنی است و به مثابه یک سرمایه اجتماعی و یک ابَررسانه در دنیای ما نقش‌آفرینی می‌کند.

دارابی شهید سلیمانی را جهانی‌ترین سردار ایرانی در عرصه مقاومت توصیف کرد و گفت: دنیا او را می‌شناسد. دوستان و آزادگان جهان او را تکریم و تعظیم می‌کنند. دشمنان انقلاب اسلامی پس از شهادت از نام و راه او هراس دارند بنابراین بر ما است که مکتب سلیمانی، راه و اندیشه و آرمان‌های او را برای حرکت در ادامه مسیر  به صورت یک برنامه مدون برای یکصد سال آینده طراحی و اجرا کنیم و به برنامه‌های کوتاه‌مدت بسنده نکنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید