| by admin | No comments

راه‌اندازی مدرسه آموزش مجازی مهدویت- اخبار دین ، قرآن و اندیشه – اخبار فرهنگی تسنیم


به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، نشست خبری رونمایی از مدرسه مجازی مهدویت امروز دوشنبه، همزمان با 9 ربیع الاول سالروز آغاز امامت و ولایت امام زمان (عج) در محل بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین محمود متوسلمدیرعامل بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) در این نشست یکی از مهمترین اهداف تشکیل بنیاد حضرت مهدی موعود (عج) را تربیت نیروی متخصص در حوزه مهدویت عنوان کرد و افزود: این بنیاد از 20 سال قبل تا کنون سه هزار مربی از طلاب و فرهنگیان در سطح کشور آموزش داده تا برنامه‌های مهدوی را در مدارس، مساجد و دانشگاه‌ها اجرا کنند.

وی افزود: شورای سیاستگزاری، پشتیبانی و هماهنگی فعالیت‌های مهدوی در هر استان از دو سال قبل زیر نظر امام جمعه و نیروهای فرهنگی و فعال مهدوی تشکیل شده تا فعالیت‌های مهدوی را رصد و هدایت کرده و در صورت نیاز پشتیبانی می‌کند تا از این ظرفیت در سطح کشور به بهترین شکل استفاده شود.

متوسل ادامه داد: مدیر بنیاد در هر استان به عنوان دبیر این شورا فعالیت می کند. این شورا به طور فصلی برگزار می‌شود و اعضای شورا مسئولان فرهنگی استان مانند صدا وسیما، ارشاد، آموزش و پرورش از چهره های فرهنگی استان هستند.

وی با اشاره به اینکه بنیاد مهدی موعود (عج) با 10 دستگاه و سازمان تفاهم‌نامه همکاری امضا کرده، افزود: در این راستا می‌توان به تفاهم‌نامه‌های امضا شده با وزارت‌خانه‌های علوم، ورزش، آموزش و پرورش و بهداشت، سازمان بهزیستی، کمیته امداد، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه فرهنگیان و سازمان اوقاف اشاره کرد.

این کارشناس مذهبی در پاسخ به یکی از خبرنگاران درباره احتمال موازی کاری نهادها و موسسات مهدوی در سطح کشور گفت: جلوگیری از کارهای مردمی و محصور کردن آن به یک بنیاد خاص صحیح نیست و همه هیئت‌های مذهبی و مؤسسات می‌توانند با هدایت و حمایت فعالیت کند.

متوسل ادامه داد: ستاد هماهنگی فعالیت‌های مهدوی در همین راستا در قم تشکیل شده است که زیرنظر حجت‌الاسلام رحیمیان و تولیت مسجد جمکران است و روسای مؤسسات بزرگ مهدویت در آنجا حضور پیدا کرده تا تعاملی در فعالیت های مهدوی صورت گیرد.

مدیرعامل بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) از برگزاری مسابقه کتابخوانی در راستای تعمیق معارف مهدوی سخن گفت و افزود: کتاب نهم ربیع الاول؛ کتاب عهدی دوباره با امام زمان (عج)از سوی این بنیاد منتشر شد و علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب را از پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد بارگذاری کرده و سؤالات مسابقه را نیز از همین پایگاه دریافت کنند و تا چهارم آذر مصادف با سالروز میلاد امام حسن عسکری (ع) به سؤالات پاسخ دهند.

حجت الاسلام متوسل با بیان اینکه ما هر سال برای نهم ربیع الاول اجتماعات مهدوی را برگزار می‌کردیم، تصریح کرد: امسال به دلیل شرایط ناشی از کرونا، این اجتماعات لغو و فعالیت ها به فضای مجازی منتقل شد. در این راستا مدرسه مجازی مهدویت را رونمایی می‌کنیم که از طریق سایت بنیاد به نشانی mahdaviat.ir قابل دسترسی است.

انتهای‌پیام/

دیدگاهتان را بنویسید