| by admin | No comments

دولت نسبت به ساماندهی گلزار و یادمان‌های شهدا اقدام کندایسنا/لرستان مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاه مقدس لرستان گفت: دولت موظف است به منظور بهره‌گیری از دستاوردهای دوران دفاع مقدس و انتقال فرهنگ مقاومت به نسل‌های آینده، نسبت به ساماندهی گلزارها و یادمان‌های شهدا، احداث و تکمیل موزه‌های دفاع مقدس و نگهداری از آن‌ها اقدام کند.

محسن رشیدی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر حفظ  نام و یاد شهدا،   اظهار کرد: این سخن ایشان که فرمودند: «هشت سال دفاع مقدس ما صرفاً یک امتداد زمانی و فقط یک برهه‌ زمانی نیست؛ گنجینه‌ عظیمی است که تا مدت‌های طولانی ملت ما می‌تواند از آن استفاده کند، آن را استخراج کند و مصرف کند و سرمایه‌گذاری کند»، وظیفه همه ما را سنگین‌تر می‌کند و  برای حفظ و انتقال گنجینه عظیم دفاع مقدس به آیندگان،   همت همگانی نیاز است.

وی با تأکید بر حفظ روحیه‌ همگرایی و اتحاد در همه  امور به ویژه حفظ ارزش‌های دفاع مقدس، تصریح کرد: دولت موظف است به منظور بهره‌گیری از دستاوردهای دوران دفاع مقدس و انتقال فرهنگ مقاومت به نسل‌های آینده، نسبت به  ساماندهی گلزارها و یادمان‌های شهدا، احداث و تکمیل موزه‌های دفاع مقدس و نگهداری از آن‌ها اقدام کند.

رشیدی با بیان اینکه اماکن مذهبی در هر شهر، تکمیل کننده جاذبه‌های توریستی آن شهر هستند، عنوان کرد: سهم دفاع مقدس در المان‌های شهری باید حفظ شود.

مدیرکل حفظ  آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان با تأکید بر اینکه همه ما وظیفه حفظ و انتقال ارزش‌های دوران دفاع مقدس را برعهده داریم، تصریح کرد: ثبت و نگارش خاطرات و تاریخ شفاهی پیشکسوتان دفاع مقدس  نقش مهمی در ماندگاری حماسه آفرینی‌های جوانان این مرز و بوم در مقابله با دشمن متجاوز را دارد.

وی با بیان اینکه قرار بر این بود که طی آئینی از همه پیشکسوتان دفاع مقدس لرستان تجلیل شود، خاطرنشان کرد: با توجه به محدودیت‌های ستاد مدیریت کرونا، مراسمات تجلیل از این عزیزان را به صورت محدود و در جلسات متعدد برگزار خواهیم کرد.

رشیدی افزود: در طی جلسات متعدد از رزمند گان پیشکسوت دفاع مقدس همه یگان‌های نظامی و انتظامی، نهادها، ارگان‌ها ادارات و سازمان‌های مختلف تجلیل خواهد شد.

مدیرکل حفظ  آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان بیان کرد: در مراسماتی که به‌صورت محدود و با جمعیت اندک از رزمندگان پیشکسوت برگزار می‌شود جو صمیمانه حاکم است و فرصت مناسبی برای خاطره گویی و یادآوری صحنه‌های بی‌بدیل دفاع مقدس پیش می‌آید.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید