| by admin | No comments

درخشش بانوان بوشهری در جشنواره بین‌المللی قصه‌گوییایسنا/بوشهر بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی منطقه ۳ کشور در شیراز، با معرفی نفرات برگزیده و راه یافته به جشنواره بین المللی از میان ۳۰ قصه‌گوی حاضر در جشنواره به کار خود پایان داد.

سوسن حیاتی از استان بوشهر با قصه «مراد و غریبه»، مصطفی جعفری از استان اصفهان با قصه «آلن کوچولو و جعبه ابزار»، بهار ملک‌پور از چهارمحال و بختیاری با قصه «درخشان‌ترین خنده دنیا»، زینب موسوی از استان خوزستان با قصه‌ی «مهمان دیوانه» و مریم کشتکار از استان فارس با قصه «ماهی رنگین‌کمان در شب یلدا» با برگزیدگان مناطق دیگر به رقابت خواهند پرداخت.

نفرات شایسته تقدیر این جشنواره را نیز «نگار بهرسی» با قصه «جنگ خندق» از استان بوشهر، صغری عالی‌پور با قصه «گوشواره آسمان» از استان چهارمحال و بختیاری، فاطمه رشیدی با قصه «قلعه جنی» از استان خوزستان، محمدجواد علیمردانی با قصه «کلاغ خنزر پنزری» از فارس، نرجس شمس آبادی از استان اصفهان با قصه «افسانه هفت برادر» و فرحناز قبادی با قصه «فریب روباه» از استان کهگیلویه و بویراحمد هستند. همچنین نرجس شمس‌آبادی از استان اصفهان با قصه «افسانه هفت برادر» از سوی داوران نوجوان این جشنواره متشکل از علیرضا فیلی‌زاده، مصطفی صفاری و سینا دهقانی به عنوان قصه‌گوی شایسته تقدیر معرفی شد.

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم و پیش از معرفی برگزیدگان، بیانیه هیئت داوران متشکل از عباس جهانگیریان، علی خانجانی و اصغر همت توسط اصغر همت قرائت شد. در بخشی از این بیانیه آمده است: مدیران و برنامه‌ریزان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با عنایت به تجارب مفید اندوخته شده از جشنواره‌های پیشین و بر اساس یک برنامه هماهنگ، معلمان مدارس آموزش و پرورش به ویژه آموزگاران پایه اول دبستان را تحت پوشش آموزش قصه‌گویی قرارداده و در توسعه و ترویج این هنر ارزشمند بیش از پیش نقش‌آفرینی کند. همچنین مسئولان کانون برای همسان‌سازی سطح کیفی قصه‌گویی در سراسر کشور به استان‌های کمتر برخوردار عنایت بیشتری داشته باشند و با اعزام مدرسان توانمند بکوشند تا قصه‌گویان و علاقه‌مندان ساکن در این استان‌ها نیز بتوانند از شرایط بیشتر و بهتری بهره‌مند گردند.

در ادامه این بیانیه خطاب به قصه‌گویان حاضر در جشنواره آمده است: قصه‌گویان برای اجرای بهتر قصه‌های خود، موضوع فعال‌کردن حواس پنج‌گانه را جدی گرفته و در بیان ماجرا و انتقال حس موجود در قصه، تنها به کلام اکتفا نکنند؛ بلکه از دیگر اعضای وابسته به حواس نیز بهره‌گیری کنند. قصه‌گویان همچنین باید در انتخاب قصه، به مناسب بودن آن برای ارائه توجه نموده و ضمن شناخت و حفظ ساختار اصلی قصه‌ها، نسبت به پرداخت قصه و مناسب‌سازی آن بر اساس نیازهای روز مخاطبان اقدام کنند. 

این بیانیه در پایان تأکید دارد که بدن منعطف، صدای رسا و بیان واضح از بایسته‌های جدی در اجرای موفق یک قصه به حساب می‌آید و شایسته است که این مهم بیش از پیش مورد توجه قصه‌گویان قرار گیرد.

به گزارش ایسنا، بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی منطقه سه کشور عصر روز جمعه ۱۷ آبان به همت اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس در شیراز آغاز شد و عصر روز نوزدهم آبان ۱۳۹۸ در سالن همایش‌های بین‌المللی هتل هما در شیراز به کار خود پایان داد.

انتهای پیام 

دیدگاهتان را بنویسید