| by admin | No comments

“خیمه‌های رسانه‌ای” به کمک عزادان حسینی می‌آیند/ اینترنت رایگان برای دنبال کردن هیئت‌ها- اخبار دین ، قرآن و اندیشه – اخبار فرهنگی تسنیم


به گزارش خبرگزاری تسنیم، جلسه ستاد هماهنگی برگزاری برنامه‌های محرم 1399 در رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر با محوریت ساترا در سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.

در این جلسه حجت‌الاسلام قمی ریاست سازمان تبلیغات اسلامی و صادق امامیان رئیس سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر (ساترا) و چند تن از مسئولان سازمان تبلیغات حضور داشتند.

امامیان در ابتدای جلسه گفت: هدف از این جلسه تشکر از سازمان تبلیغات اسلامی برای برگزاری مراسمات در محرم و صفر پیش‌رو است. مراسم‌هایی که با شرایط خاصی امسال برگزار می‌شود و تلاش‌های بیشتری برای آن صورت می گیرد. هر سناریویی که امسال پیش بیاید حاوی یک واقعیتی است که نمی‌شود از آن چشم‌پوشی کرد. هیئت‌های آنلاین سهم بسزایی در مراسمات امسال دارند. فضای مجازی و المان‌های صوتی و تصویری در مناسبت‌های اخیر و حتی محرم‌های گذشته بسیار فعال بودند اما الان جدی‌تر فعالیت می‌کنند. رسانه‌ای‌تر شدن محرم امسال به معنای راحت تر برگزار شدن آن نیست؛ باید تلاش مضاعف کرد که اقامه عزا اتفاق بیفتد.

وی افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های شده با چند اپراتور همکاری خواهیم داشت. به این ترتیب که جلسات به صورت آنلاین و با اینترنت رایگان در اختیار مردم قرار می‌گیرد. سازمان تبلیغات اسلامی محوریت تمامی فعالیت‌های محرم امسال است و برنامه‌ها حول این سازمان اتفاق می‌افتد. امسال طرحی با نام «خیمه‌های رسانه‌ای» داریم که نقش ویژه در برنامه‌های اجرایی محرم امسال دارند. این طرح با نظارت مستقیم سازمان تبلیغات اسلامی اجرایی می‌شود. خیلی از سازمان‌ها و ارگان‌های رسانه‌ای در طرح مذکور فعالیت می‌کنند؛ مثلاً سازمان صداوسیما نیز در ادامه برنامه سال‌های گذشته خود که هیئات را پوشش می‌داد، امسال پررنگ‌تر خواهد بود. فرض ما این است که امسال خلأ دو سال پیش فعالیت‌های رسانه‌ای جبران شود. البته پیش از این هیئت‌های بزرگ ما سرویس‌های صوتی و تصویری خوبی ارائه می کردند، بنابراین کار جدید نیست اما باید نظام مند باشد و نه با حضور حداکثری مردم و تنها در فضای مجازی بدون حضور مردم باشد.

حجت‌الاسلام قمی در این جلسه گفت: برای همه روشن است که این روزها گویی با جهان دیگری مواجهیم. اهمیت رسانه و فضای مجازی و صوت و تصویر فراگیر به دلیل اهمیت مردم مهم است. مجموعه صوت و تصویر می‌تواند در همه زمینه‌ها نقش‌آفرین باشد. ما مسئول برگزاری مراسم و مسئول بررسی نظرات خبرگان و نخبگان این حوزه‎ایم. از طرفی مقام معظم رهبری نیز دستور دادند که سازمان تبلیغات در زمینه برگزاری مراسمات، مسئول اجرایی کردن دستورات ستاد کرونا باشد.

وی افزود: سال گذشته سازمان صرفاً وظیفه اجرایی و تسهیل‌گری برگزاری مراسمات را داشت. همان طور که شلختگی‌ها در برنامه‌های اجرایی، ناهماهنگی ایجاد می‌کند، چند پارگی در تنظیم قواعد و دستورات، آشفتگی ایجاد می‌کند. طبیعتا طبق فرمایش مقام معظم رهبری تمامی دستورات از ستاد کلی مبارزه با کرونا صادر می‌شود. وظیفه ما هم‌افزایی بیشتر برای رسیدن به برنامه‌ای واحد در محرم امسال است. همه قواعد بهداشتی با لطف مردم رعایت خواهد شد. کمااینکه در مراسمات اخیر نیز مانند شب قدر این اتفاق افتاد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید