| by admin | No comments

خبرهای کوتاه رادیو و تلویزیون| انتصاب‌های جدید در شبکه‌ قرآن و آموزش- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم


به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، امروز رویدادهای مختلفی روی آنتن رادیو و تلویزیون می‌آید که در این بسته خبری مروری بر آن‌ها داریم:

«ستایش» یکشنبه و دوشنبه پخش نمی‌شود

سریال «ستایش» نوشته سعید مطلبی و به کارگردانی سعید سلطانی یکشنبه و دوشنبه این هفته روی آنتن نمی‌رود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ شب گذشته پخش فصل سوم سریال «ستایش» نوشته سعید مطلبی و به کارگردانی سعید سلطانی آغاز شد؛ اما این سریال به دلیل پخش مسابقه فوتبال نفت مسجد سلیمان  و استقلال تهران در روز یکشنبه روی آنتن نخواهد رفت. همچنین، «ستایش» دوشنبه شب، به دلیل پخش مسابقه پرسپولیس تهران و صنعت نفت آبادان در چارچوب رقابت های لیگ برتر فوتبال  نمایش داده نمی شود.

تصویربرداری فصل سوم «ستایش» از فروردین 97 در تهران آغاز شد و پس از تصویربرداری در مناطق مختلف شهر‌های تهران، بندرعباس و رامسر در اسفند ماه سال گذشته به پایان رسید. این روز‌ها مراحل فنی این سریال در حال انجام است.

داریوش ارجمند، سیما تیرانداز، مهدی سلوکی، نرگس محمدی، قربان نجفی، فریبا نادری، سینا شفیعی، فرهاد جم، کیهان ملکی، محمدرضا داودنژاد، مهدی میامی، امیرمحمد زند، لاله مرزبان، کمند امیر سلیمانی، شهرام پور اسد، مهتاج نجومی، علی طالب لو، آتش تقی پور، مهرنوش ستاری، نگار جوکار، مریم نیک رفتار، امید علی مردانی، کریم قربانی، علی میلانی از بازیگران فصل سوم سریال «ستایش» هستند.

مدیر گروه علوم قرآنی شبکه قرآن و معارف سیما منصوب شد

جواد شیخ اکبری مدیر شبکه قرآن و معارف سیما با صدور حکمی، سید محمدرضا قاسم تبار را به سمت مدیر گروه علوم قرآنی این شبکه منصوب کرد.

در متن این حکم آمده است:

بهره‌گیری از رهنمودهای امام راحل(ره) و رهبر عظیم الشأن انقلاب اسلامی و اساتید مجرب حوزه و دانشگاه و علمای طراز اول تفسیر، معارف و علوم قرآنی و بهره مندی مطلوب رسانه ای در این حوزه، بهره مندی از الگوی کارآمد و اثربخش مهندسی و مدیریت پیام در ترویج معارف قرآن و اهل‌بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام)، تعمیق و گسترش دین باوری و ارزشهای اخلاقی، معنوی و انقلابی در جامعه، معرفی سبک زندگی مبتنی بر قرآن و عترت و جامعه قرآنی، برنامه ریزی و طراحی برای تولید برنامه های تعاملی، جذاب و متنوع در همه عرصه های علوم قرآنی، معارف و تفسیر با هدف توسعه و تعمیق باورهای دینی و پاسخگویی به سوالات و شبهات حوزه دین و قرآن کریم با محور قراردادن آیات قرآن و روایات اهل بیت علیهم السلام، توجه ویژه به ارتقاء سطح کیفی تولیدات و بهره گیری از قالب های نو و متنوع برنامه‌سازی از اهم وظایف شماست.

امید است با تعامل سازنده و موثر با واحدهای مختلف شبکه، همه نهادها و مراکز مرتبط خارج از سازمان در تحقق وظایف محوله موفق باشید.

فصل چهارم «کتاب‌باز» شروع شد

فصل جدید «کتاب باز» از امشب شنبه 23 شهریور ماه با اجرای سروش صحت در حالی شروع شد که اولین مهمان این برنامه بهرام شاه‌محمدلو، کارگردان، تهیه‌کننده و بازیگر است روی آنتن شبکه نسیم بود.

فصل چهارم «کتاب‌باز» همچون فصل‌های گذشته میزبان مهمانان در حوزه‌های مختلف خواهد بود و صحت با آنها پیرامون موضوع محوری برنامه یعنی کتاب و کتاب‌خوانی به گفت‌وگو خواهد نشست.

حضور کارشناسان جدید و دکور تازه برنامه از دیگر ویژ‌گی‌های فصل چهارم «کتاب‌باز» است.

«کتاب‌باز» به تهیه‌کنندگی محمدرضا رضاییان و اجرای سروش صحت، شنبه تا چهارشنبه ساعت 20 از شبکه نسیم پخش می‌شود.

سه انتصاب جدید در شبکه هفت سیما

با حکم مسعود احمدی افزادی مدیر شبکه هفت سیما صمد پورنصاری مدیر پخش شبکه هفت سیما، حمید حامدی مدیر طرح و برنامه شبکه و سعید معدن کن مدیرگروه آموزش های رسمی این شبکه شدند.

در بخشی ازحکم صمد پورنصاری به عنوان مدیر پخش شبکه هفت سیما آمده است:

استفاده بهینه از تجربیات همکاران توانمند و خلاق در حوزه پخش، توجه به کادرسازی و کاربست ساز و کارهای نوین برای مدیریت مجموعه حساس و تاثیرگذار پخش، روزآمد کردن سیست‌ها و روش‌ها برای بهره وری هرچه بیشتر، توجه و تمرکز جدی تر آرایش و چیدمان برنامه‌ها و میان برنامه با هدف جذابیت آنتن از جمله وظایف شما در این مسئولیت است.

در بخشی از حکم حمید حامدی به عنوان مدیر طرح و برنامه نیز آمده است:

توجه اکید به رویکرد راهبردی شبکه در خصوص مهارت آموزی و شعار محوری «مردم، آموزش، مهارت» در همه طرح ها و برنامه ها به نحو مقتضی، طراحی برنامه‌های موثر و جذاب به منظور ارتقای جایگاه شبکه و افزایش مخاطبان هدف، رویکرد مبنایی و مستمر به بیانیه گام دوم و راهبردهای حوزه محتوا در سازمان و ایجاد سازو کار مناسب برای تسری این راهبردها به برنامه های صف و تبدیل آن ها به کاربست رسانه‌ای از جمله وظایف شما در این مسئولیت است.

همچنین در بخشی از حکم سعید معدن کن به عنوان مدیرگروه آموزش های رسمی این شبکه آمده است:

کیفیت و کمیت  آموزش‌های رسمی در جامعه امروز تبدیل به بزرگترین دغدغه خانواده ها، کارشناسان و مسئولان حوزه های مختلف علمی مهارتی شده است. لذا توجه به آموزش های کاربردی و مهارت محور و نیز تمرکز بر مقوله دانایی منتج به توانایی، عطف نظر به «علم نافع» برای نسل جوان با عنایت به رویکرد مبنایی و اساسی «مردم، آموزش، مهارت»، تاکید بر تولید برنامه‌های جذاب و تاثیرگذار منطبق با اهداف و ماموریت‌های شبکه از وظایف شما در این مسئولیت است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید