| by admin | No comments

حمایت 500 هزار تومانی از هیات‌‌های مذهبی در ماه محرم- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم


به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، نشست خبری طرح شمیم حسینی و مهر تحصیلی ظهر امروز با حضور حجت‌الاسلام عادل معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه و حجت الاسلام میرمحمدیان معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی در ساختمان مهر سازمان اوقاف برگزار شد.

حجت‌الاسلام عادل در ابتدای این نشست به فعالیت‌های سازمان اوقاف در ماه ذی‌الحجه اشاره کرد و گفت: برپایی سفره‌های عقد برای زوج‌های جوان با ظرفیت 1349 زوج جوان در بقاع متبرکه، برگزاری طرح ولایت علوی، اکمال دین نبوی در 2522 بقعه متبرکه و برگزاری مراسم دعای عرفه در 1300 امامزاده و همچنین اجرای همایش بانوان ولایی و اطعام عید غدیر از جمله اقدامات سازمان در مراسم‌های ماه گذشته بود.

وی درباره اجرای طرح مهر تحصیلی نیز گفت: سازمان اوقاف همانند سال‌های گذشته، بسته‌های حمایتی را تحت عنوان مهر تحصیلی برای دانش‌آموزان نیازمند تدارک دیده است که امسال 30 هزار  بسته‌، شامل کیف و وسایل مورد نیاز دانش‌آموزان از محل 1185 موقوفه با نیت کمک به دانش‌آموزان نیازمند تهیه شده که در اقصی نقاط کشور توزیع خواهد شد. با توجه به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از تولید داخل، تمامی این اقلام و اجناس کاملاً ایرانی هستند و توسط کارگاه‌های داخلی تولید شده‌اند.

معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه به برنامه‌های طرح شمیم محرم نیز اشاره کرد و گفت:  60 درصد نیت کل موقوقات کشور مربوط به عزاداری امام حسین(ع) و اجرای مراسمات عزاداری ماه محرم هستند. به همین دلیل نیز بیشترین حجم برنامه‌های سازمان اوقاف در ماه محرم و صفر متمرکز شده است.

وی در این باره ادامه داد: سازمان اوقاف برای ماه محرم، پروژه‌ها و طرح‌هایی را با سرفصل‌هایی همچون طرح لبیک یا حسین(ع)، شیرخوارگان حسینی، احلی من العسل، ویژه‌ برنامه‌های عاشورا و توسوعا، رهروان زینبی و غیره در 3 هزار و 323 بقعه و امامزاده شاخص کشور برگزار خواهد کرد.

برگزاری 400 نمایشگاه فروش اقلام محرم در بقاع متبرکه

حجت‌الاسلام عادل از برگزاری نمایشگاه فروش اقلام و وسایل مورد نیاز محرم برای هیات‌های مذهبی خبرداد و گفت: این نمایشگاه‌ها در 400 بقعه و امامزاده شاخص کشور به‌منظور ارائه وسایل و اقلام مورد نیاز و مواد غذایی هیات‌های مذهبی راه‌اندازی خواهد شد. زمان برپایی این نمایشگاه هنوز مشخص نشده امّا در تلاش هستیم تا چند روز آیند و پیش از آغاز ماه محرم برپا شود. سازمان اوقاف برای 30 هزار هیات مذهبی، بن‌های 30درصد تخفیف و مبلغ 500 هزارتومانی تدارک دیده است که از محل موقوفات تامین شده و توزیع خواهد شد.

حجت الاسلام میرمحمدیان معاون فرهنگی سازمان اوقاف نیز طی سخنانی، تفاهم و هم‌اندیشی سازمان اوقاف و سازمان تبلیغات را در اجرای پروژه‌های محرم، اقدامی شایسته و قابل تقدیر برشمرد و گفت: عزم هم‌افزایی این دو سازمان برای اجرای برنامه‌های محرم و صفر قابل تقدیر است و آنچه میان این دو سازمان تفاهم شد این است که هیات‌های مذهبی فعال و دارای مجوز از سازمان تبلیغات برای دریافت بن‌های تخفیف و حمایت‌ مالی ار طریق سامانه‌ای به سازمان اوقاف معرفی می‌شوند.

وی افزود: برای تسهیل در اجرای این پروسه، نرم‌افرازی تحت‌ عنوان بیرق تهیه شده است که مدیران هیات‌ها با در دست داشتن مجوز رسمی هیات و مراجعه به محل نمایشگاه‌ها، می‌توانند از مزایا و تسهیلات سازمان اوقاف بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید