| by admin | No comments

حقایق و ناگفته‌های دانشمند ایران از زندان آمریکا/ نمای نقره‌ای رادیو امشب “زنده” می‌شود- اخبار رادیو و تلویزیون – اخبار فرهنگی تسنیم


به گزارش خبرگزاری تسنیم، برنامه جاذبه مهمان مسعود سلیمانی دانشمند معروف ایران است که مدتی گرفتار زندان‌های آمریکا شده بود و برنامه “نمای نقره‌ای” که به فیلم‌های اربعین می‌پردازد. جزئیات این دو خبر را در ادامه ببینید:

مسعود سلیمانی مهمان «جاذبه» می‌شود

مسعود سلیمانی؛ پژوهشگر حوزه سلول‌های بنیادی و استاد دانشگاه تربیت مدرس، جزو یک درصد دانشمندان برتر جهان از حیث استنادهای علمی در مجلات معتبر علمی شناخته می‌شود، امشب ساعت 21 مهمان برنامه «جاذبه» در شبکه افق است.

سلیمانی در این برنامه درخصوص زندگی، ماجرای زندانی شدن در آمریکا و شرایط زندان‌های این کشور همچنین درباره مبحث مهم کرونا و تلاش برای یافتن واکسن این ویروس با صابر خراسانی گفت‌وگو می‌کند. این برنامه در دو بخش تولید شده است که بخش اول آن امشب و بخش دوم فردا شب روی آنتن خواهد رفت.   

این دانشمند ایرانی که در رشته خون‌شناسی (هماتولوژی) و سلول‌های بنیادی تحقیق می‌کند، با روادید رسمی تحقیقاتی و با هماهنگی دانشگاه تربیت مدرس 15 مهرماه 1397 برای گذراندن یک دوره فرصت مطالعاتی وارد فرودگاه شیکاگوی آمریکا شد، اما آمریکا در اقدامی غیرقانونی و با زیرپاگذاشتن پروتکل‌های دانشگاهی و تحقیقاتی، به هنگام ورود دکتر سلیمانی به آمریکا، وی را بازداشت و به زندان منتقل کرد.

سلیمانی به اتهام واهی دور زدن تحریم‌های غیرقانونی آمریکا بازداشت و بیش از یک سال در آمریکا زندانی بود و سرانجام در آذرماه سال1398 آزاد و به میهن بازگشت. این دانشمند ایرانی، بار دیگر به میدان آمده و در شرایطی که کشور درگیر کروناست، در خط مقدم به یاری کادر درمان شتافته است. سلیمانی به همراه یک تیم تحقیقاتی با استفاده از سلول‌های بنیادی مزانشیمی به دنبال تعدیل پاسخ ایمنی بدن در بیماران کرونایی هستند.

ویژه‌برنامه تلویزیونی “جاذبه” تولید مشترک شبکه افق و مرکز رسانه سازمان تبلیغات اسلامی است که هرشب ساعت 21 پخش می‌شود.

«نمای نقره‌ای»  در رادیو نمایش 

امشب هجدهم مهرماه برنامه زنده “نمای نقره‌ای” با حال و هوای اربعین از آنتن رادیو نمایش پخش می‌شود.

بنابر گفته تهیه‌کننده این برنامه، “نمای نقره‌ای” به فیلم‌هایی که با محوریت اربعین و عاشورا اکران و پخش شده‌اند می‌پردازد. اینکه چه فیلم‌هایی تا به امروز با این موضوع ساخته شده‌اند و آهنگسازانش چه کسانی بوده‌اند. همچنین در این برنامه درباره اینکه مشکل تولید چنین آثاری در سینمای ایران چیست و چرا تلویزیون بیشتر از سینما به آن پرداخته است بحث و گفت‌و‌گو خواهد شد.

“نمای نقره‌ای” به تهیه‌کنندگی ریحانه یزدان‌دوست و با گویندگی فرزام رنجبر امشب ساعت 19:30 تا 20 از شبکه رادیویی نمایش پخش خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید